Öne Çıkanlar paralel yapı iddiası yusuf ziya yılmaz para piyasası maraş haber cem yılmaz izle

Bu haber kez okundu.

SEO Hizmeti Nedir?

SEO; arama motoru optimizasyonu olan Search engine Optimazation, site içinde yer alan görseller, linkler, içeriklerin belirli kurallara uygun hale getirilip arama motorlarının aramalarında sitenin ilk sıralarda çıkmasını sağlayan bir sistemdir. SEO uygulaması ile sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlayarak ziyaretçi trafiğinizi artırabilir ve arama yapan kişilerin tıkladıkları site olabilirsiniz. Arama motorlarını kullanarak arama yapan kişiler yoğun olarak ilk 3 siteyi ziyaret etmektedir. Düşük yoğunlukta sıralamayı takip eden siteleri ziyaret eden internet kullanıcılarının sizi tercih etmesi ve üst sıralarda yer almanız için SEO çalışması yapmanız gerekiyor.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Arama motorlarının çalışma özelliği belirlenmiş kurallar çerçevesinde sitelere puanlar vererek bu puanlara göre kendi içlerinde sıralama yaparlar. Puanlama yapılırken sitenizde yer alan görsellerin kalitesi, içeriklerin özgünlüğü, sitenizin kod yapısı, kullanıcı dostu olan bir ara yüzüne sahip olmanız, link sayısı, kırık linkler gibi etkenler göz önünde bulundurulmaktadır. SEO uygulamasının temel amaçlarından biri olan kaliteli ve faydalı bir sitenin kullanıcılara sunulması olduğu için arama motorları bu kriterlere göre puanlama yaparlar. Bu puanlama sonucunda siteniz arama motorlarının yapacağı aramalarda üst sıralarda çıkabilir veya daha gerilerde kullanıcılara sunulabilir. Peki internet sitenizi üst sıralarda çıkmak için hangi SEO hizmetilerini almalısınız?

1. Metin ve Görsel İçerikler İçin SEO Hizmeti

Web sitenizde yer alacak olan metinler, içerikler özgün olmak zorundadır. Özgün içerikler okuyucuya keyif verecek, okuyucuyu kendine çekecektir. Benzer şekilde görsel seçiminde de azami özen göstermeniz gerekiyor. Görsellerin piksel olarak en az 750 x 750 piksel özelliğine sahip olması ve görsel açıdan insanı kendisine çeken fotoğraflar olması çok önemlidir. Özgün içeriklere uygulanacak linklerin sağlam olması da çok önemlidir. Arama motorları için önemli bir kriter olan sağlam linkler ile yapılacak linkleme işlemi üst sıralarda yer almanızı sağlayacak temel etkenler arasında yer almaktadır. SEO hizmeti verdiğimiz sitelerde yer alacak metinlerin ve içeriklerin yüzde yüz özgün olmasını sağlıyor, kaliteli görseller kullanıyoruz. İçeriklerin okuyucuya keyif verecek bir şablona sahip olmasını, alt başlıklar içermesini, h1, h2, h3 başlıkların yer almasını sağlıyor, sıralamalar kullanarak okuyucularda merak uyandırıyoruz.

2. Site Kod Yapısı

Arama motorları site araması ve sıralaması yaparken kullanıcıların uzun süreler vakit geçireceği siteleri kullanıcılara sunmak için arama yaparlar. Bu nedenle sitenizin kod yapısı ve hızı arama motorları için çok önemli olmaktadır. Kullanıcılar yavaş lan bir siteyi veya kod yapısı kötü olan bir siteyi çok hızlı terk ettikleri için arama motorları bu tür siteleri genellikle sıralamanın sonlarına koyarak kullanıcılara sunuyor. SEO hizmeti olarak sitenizin kod yapısında düzenlemeler yapıyor, site hızlandırma teknikleri ile sitenizin ziyaretçiler için ideal bir web sitesi olmasını sağlıyoruz. Sitenizde yer alan gereksiz kod yapılarından sizleri kurtarıyor ve sitenizin herkes için keyif veren ideal bir web sitesi olmasını sağlıyoruz.

3. Kullanıcılara Faydalı Bir Web Sitesi

Arama motorlarının puanlamasında en önemli puana sahip olan kullanıcıya faydalı web sitesi kriterini sağlamanız için vermiş olduğumuz SEO hizmeti aynı zamanda sitenizin kalitesini de artırıyor. Sitenizde yer alan yönlendirmeler ziyaretçiye zaman kaybettirecek, ziyaretçiye faydalı olmayacak yönlendirmeler ise bu yönlendirmeleri sitenizden kaldırıyoruz. Ziyaretçiler genel olarak kullanıcı dostu ve faydalı siteleri tercih ettikleri için sitenizin bu yönlendirmelerden arındırılmasını sağlıyoruz. Gereksiz ve faydasız yönlendirmeler bot hesapları sitenize toplayacağı için bu durum sitenizin kalitesini de düşürecektir. Her yaştan insanın kolaylıkla erişebileceği, içeriklere odaklanabileceği ve yönlendirmelerden faydalanacağı bir siteye sahip olmanızı sağlıyoruz. Adım adım SEO hizmeti uygulaması ile sitenizdeki yazı fontlarını baştan sona düzenliyor, site renklerinizin ilgi çekecek renkler haline getiriyoruz, iç bağlantılarınızın tamamını elde geçirerek doğru bağlantılar olmasını sağlıyor, web sitenizin asıl amacına uygun olarak bilgi veren ve fayda sağlayan bir site olmasını sağlıyoruz. Kullanıcılara fayda sağlayan bir web sitesi arama motorlarının aradığı ve kullanıcılara sunduğu bir web sitesidir. Sizlere daha faydalı bir web sitesi alt yapısı sunan SEOrganik ile sitenizi güçlendirin.

4. Arama Motorları İçin Snippet ve Etiket Kullanımı

Snippet ve etkiletme işlemi ile vermiş olduğumuz SEO hizmeti sayesinde sitenizde yer alan içerikler botlar tarafından daha iyi bir şekilde algılanacaktır. Bu durum botların sitenizden uzak durmasını sağlayacak ve arama sonuçlarının doğru bir şekilde indekslenmelerini sağlayacaktır. SEO hizmeti içinde yer alan ve meta etiketleme olarak adlandırılan bu hizmetimizde; sayfa başlıkları, açıklamalar, sayfa içinde yer alan dil etiketlemeleri, web sitenizi botlara tanıtan etiketler yer alıyor. Bu etiketler hem sitenizin profesyonel bir site olmasını sağlıyor hem de bot hesapların sitenizden uzak durmasını sağlayarak arama motorları için tercih edilebilir bir siteye sahip olmanızı sağlıyor. Etiketleme işlemi alanında uzman ve SEO bilgisi yüksek kişiler tarafından yapıldığı için hatalı veya yanlış etiketlemeler yapılmıyor, sitenizin indeks kaybı yaşamasına neden olmuyoruz. Sitenize indeks kazandıracak işlemler yapan ekibimiz arama motorları tarafından tercih edilecek doğru snippet ve etiketlemeler ile sitenizin meta etiketleme işlemini tamamlıyorlar. SEO hizmeti kapsamında yer alan ve önemi çok fazla olan etiketleme hizmeti SEO çalışmasının en önemli kısmını etiketleme bölümü oluşturuyor.
Buraya kadar yapılan işlemlerin tamamı site içi SEO hizmeti kapsamında yapılan çalışmalardır. SEO çalışmaları site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır. Site içi SEO hizmeti kapsamında web sitenizin iyileştirilmesi, arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesi ve puanlama da size avantaj sağlayacak SEO düzenlemelerinin yapılması yer alıyor. Site dışı SEO hizmeti kapsamında ise baclink uygulamaları yer almaktadır.

Backlink Nedir?

Web sitenizin, başka bir web sitesine referans olarak link vermesi işlemine SEO çalışmaları kapsamında backlink adı veriliyor. Arama motorları için çok kritik bir etken olan backlink çalışmasında arama motoru tarafından popüler olarak kabul edilen bir web sitesinde sitenizin linkinin verilerek referans olunması size avantaj sağlar. Bu durum arama motorlarının web sitinizin güvenilir ve kullanıcılar tarafından keyifle okunabilecek bir site olduğu düşüncesini yaratacağı için aramalarda üst sıralarda çıkıyorsunuz. Arama motorları tarafından yapılan güncellemeler doğrultusunda backlink konusu hassasiyeti yüksek bir konu haline gelmiştir. Arama motorları doğal olmayan ve belirli bir ücret karşılığında yapılan backlink çalışmalarını tespit ettiğinde sitenizi filtreye aktararak aramalarda son sıralarda çıkmanızı sağlıyor. Bu nedenle profesyonel bir şekilde SEO hizmeti alarak backlink çalışması yapmanız size büyük avantaj sağlar.

Doğal Backlink Çalışmaları Nasıl Yapılmalı?

Web sitenizde yer alan içeriklerin profesyonel bir şekilde hazırlanmış olması ve içerik bakımından faydalı ve doyurucu olması diğer sit sahiplerinin sitenizdeki bilgileri kendi sitelerinden paylaşmalarını sağlayacak ve sitenizin linkini yayınlayarak ziyaretçilerin sizin sitenizi ziyaret etmelerini sağlayacaktır. Bu yönteme doğal backlink adı verilir. SEO hizmeti kapsamında sitenizde yer alacak olan içeriklerin kaliteli, okunaklı ve okuyucuya keyif veren içerikler olması doğal backlink olarak linkinizin farklı sitelerde yayınlanmasını sağlayacaktır. SEO hizmetinin önemi ve anlamı bu nokta da ortaya çıkuyor. Doğal backlinkler arama motorları tarafından ne fazla önem verilen konuların başında yer alıyor. Ne kadar fazla baclink sayınız varsa arama motorlarının puanlamasında o kadar fazla ekstra puan alıyorsunuz. SEO hizmeti alacağınız kişiler doğal becklink ve ücretli backlink konusunda tecrübeli kişiler olacağı için arama motoru filtrelemesine takılmıyorsunuz. İçerikleri kötü olan ve sadece para kazanmaya yönelik olarak backlink hizmeti veren sitelerde linkinin ve içerikleriniz yer almıyor. Bu durum filtrelere takılmanızı önleyerek negatif puan almanızın da önüne geçmiş oluyor.


SEO hizmeti kapsamında sitenizin iyileştirilmesi, linkleme yapılması site içi ve site dışı SEO hizmetlerinin yer aldığı SEO çalışmaları kapsamında;

  • Anahtar kelime çalışması, yüzde 2 oranın yakalanması,
  • SEO uyumlu makaleler, içerikler ve görsellerin sitenize eklenmesi,
  • Sitenizin kötü içerik ve görsellerden ayıklanması,
  • Yerel SEO stratejileri,
  • Rakip analizleri, içerik analizleri,
  • İç SEO ayarları,
  • Site içi içerik paylaşımları ve ayarlarının yapılması,
  • Site içi linkleme çalışmasının yapılması,
  • Kırık link kontrolü,
  • Backlink çalışması

yapılıyor. Bu çalışmalar ile sitenizin içerik kalitesi yükseleceği gibi arama motorlarının yapacağı aramalarda puanlamanız yükse olacağı için üst sıralarda çıkıyorsunuz. SEO hizmeti almak istediğinizde bu alanda tecrübeli olan ve referanslara sahip olan firmaları tercih etmeniz siteniz ve ekonomik anlamda sizin için çok önemlidir. Bu noktada SEOrganik ile gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz. Site haritanızı baştan yaratacak, yanlış yönlendirmelerden sizi kurtaracak, ziyaretçilerin sitenizden kaçışını önleyecek, site hızınızı artırarak okuyucular ile alakalı içeriklerin sitenizde yer alamsını sağlayacak olan profesyonel bir ekip ile sitenizi hedeflediğiniz indekslere sahip bir site haline getirebilirsiniz. İçerik pazarlama, reklamlar, halka ilişkiler gibi konularda site dışı SEO uygulamaları ile sitenizin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacakkapsamında sizlere profesyonel bir şekilde hizmet veriyoruz. SEO, bir sitenin nefes damarları olarak kabul edildiği için indeks sayınızı artıramadığınızda sitenizde yaşamayacaktır. Bu nedenle SEO çalışmalarınızı profesyonel bir ekip ile yapmanız gerekiyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.