Tarih ve Rakip Belli Oldu: Türkiye’nin EM-Achtelfinale Maçı

Leipzig – Türkiye, Almanya’da düzenlenen 2024 Avrupa Şampiyonası’nda (EM) iki galibiyet ve bir mağlubiyet alarak son 16 turuna katılma hakkı kazandı. Bu önemli maçın tarihi ve yeri de belli oldu: Türkiye Millî Futbol Takımı, son 16 turunda 2 Temmuz Salı günü saat 21:00’de Leipzig’de sahaya çıkacak. Grup maçlarının tamamlanmasıyla birlikte, “Türkiye millî futbol takımı”nın rakibinin Avusturya olacağı da netleşti.

Maç Tarihi Belli Oldu: Türkiye’nin EM-Achtelfinale Maçı Ne Zaman?

Türkiye, grup F’de üç puanla ikinci sırada son grup maçına çıktı. Gerisinde birer puanla Gürcistan ve Çek Cumhuriyeti bulunuyordu, Portekiz ise altı puanla grup lideri olarak bir üst tura çıkmayı garantilemişti. Türkiye’nin üst tura çıkma şansı, uzatma dakikalarında Cenk Tosun’un attığı 2:1 galibiyet golüyle kesinleşti. Bu gol, eksik kadro ile mücadele eden Çek Cumhuriyeti’ni mağlup ederek Türkiye’yi ikinci sıraya taşıdı ve K.o-Runde’ye katılmasını sağladı.

Avrupa Şampiyonası son 16 turu maçı böylece 2 Temmuz saat 21:00’de Leipzig’de, grup D birincisi ile oynanacak. Türkiye Millî Takımı’nın muhtemel rakipleri arasında Avusturya, Fransa, Hollanda veya Polonya bulunuyordu.

Türkiye, EM-Achtelfinale’de Avusturya ile Karşılaşacak

Son maç günü öncesinde Polonya’nın elendiği zaten belliydi. Avusturya, Hollanda’yı 3:2 yendi ve Fransa’nın Polonya ile 1:1 berabere kalmasıyla grup birincisi oldu. Böylece Avusturya, 2 Temmuz’da Türkiye’nin rakibi oldu.

Son 16 turundaki bu önemli maçın yayın hakları sadece MagentaTV’ye ait. MagentaTV, turnuvadaki 51 maçın tamamını TV’de ve ücretli canlı yayında gösterecek. Ancak, “Bizim Çocuklar”ın bu maçı ARD veya ZDF’de ücretsiz olarak yayınlanmayacak (2024 EM yayın planı).