Öne Çıkanlar Kayısı Satranç Turnuvası ahmet çakar 2015 Turizm borsa istanbul 1 Kasım

Bu haber kez okundu.

Günlük Burç Yorumu Oku -  7 Mart Cumartesi 2015 (Astroloji Günlüğü) 87686
Günlük Burç Yorumları 7 Mart Cumartesi bugüne özel Burcunuz bakalım sizlere neler söylemektedir. Cumartesi günü hafta sonu olarak ilk tatil günü diyebiliriz. Cumartesi günü özel Günlük Burç yorumunuzu merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.. 

7 Mart 2015 Cumartesi günü burç yorumları , 7 Mart 2015 yengeç burcu yorumu, 7 Mart 2015 akrep burcu yorumu, 7 Mart 2015 balık burcu yorumu, 7 Mart 2015 ikizler burcu güncel yorumu ve daha fazlası için.. 7 Mart Cuma 2015 Güncel burç yorumları

7 Mart Cuma 2015 Günlük  Burç Yorumu

koç
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz Koçlar için, gündelik iş temposu ve yakın çevrenizle olan iletişim yönünden etkili olacaktır. Öncelikle bu enerjinin yaratabileceği olumsuz durumlardan söz etmek isterim. Siz doğanız gereği tuttuğunu koparan son derece ateşli ve öncü kişilersiniz. Doğal olarak hakkınızın yenmesine tahammülünüz yoktur. Tabiki bu özelliğinizi gerektiği yerde gerektiği dozda kullanırsanız sizin yararınızadır. Fakat, bu etki altında, isyankar, tartışmalara meyilli, en ufak bir şeyde fırtınalar koparan ve her ne olursa olsun kavga ederek, karşındaki insanı çileden çıkartan bir şekilde davranırsanız, doğal olarak sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Güneş tutulmasının gerek Mars ve gerekse Uranüs gezegeni ile olan sert açısı nedeniyle, yukarıda yazdığım şekilde etkiler yaratması mümkündür. Sizin yapmanız gerekense, öncelikle yeniliklere açık olmanız, eğer işinizle alakalı bir değişim söz konusu ise veya işinizdeki şartlar nedeniyle, sizin değişmeniz gerekiyorsa, buna kendinizi muhakkak hazırlıklı tutmanızdır. Ben böyleyim işinize gelirse tarzı bir yaklaşımın size faydası olmaz. Politik şekilde davranmayı bilmeli, gerektiği yerde sizden daha güçlü olan insanların varlığını kabul etmelisiniz. Biliyorum bu sizin hoşunuza giden bir durum değil ama bazen bir adım geride durmak, on adım ileri gitmeniz kadar işinize yarayabilir. Son derece mantıklı ve akıllı olmak durumundasınız. Ayrıca yine bu enerji altında, istikrarsız haraketler, bilinçaltınızdaki bazı problemlerin yarattığı gerilimler, ailenizle alakalı konuların sebep olduğu tatminsizlik, çabuk sıkılarak vazgeçme ve sinirlilik gibi negatif tüm durumları kendi içinizde dizginlemeyi denemelisiniz.

Diyelim ki, bunlara dikkat etmediniz o zaman bu güneş tutulması, bir şekilde sizi dışardan gelen etkilerle değişime zorlayacaktır. Yani birileri üzerinizde baskı kurarak yaptırım yoluna gidecektir, bu ise sizin gibi biri için tam bir karmaşa ve isyan bayrağı demektir. Bu duruma meydan vermemek için, yukarıda da belirttiğim gibi, lütfen herşeye, dar bir bakış açısıyla değil, daha geniş düşünerek yaklaşın. Sahip olduğunuz tüm yeteneklerinizi öncü bir enerjiyle ortaya çıkarın ve yaratıcılığınızı iş ve iletişim konusunda hayata geçirin.


boğa
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz Boğalar için, kendinizi ifade, aşk, finans durumunuz ve ileriye dönük planlarınızla alakalı konularda etkin olacaktır. Bu tutulmanın gerek Mars ve gerekse Uranüs gezegeni ile zorlu açıları nedeniyle dikkat etmeniz gereken konular bulunmakta. Bunlara önem verirseniz sizin açınızdan hakikaten yenilik anlamı taşıyacaktır. Öncelikle oluşabilecek enerjilere bir göz atalım. Aşk ve yaratıcı ifadeniz bakımından eskimiş, değişen koşullar karşısında sizi tatmin etmeyen, hatta umutsuzluğa sürükleyen ilişkinizi yeniden inceleyiniz. Değişim yaratmayı düşünüyorsanız öncelikle buradan başlayın. İsteklerinizi ve arzularınızı gerçekleştirmenizi sağlayacak ve sizi gelecek konusunda doyurabilecek seçimlerde bulunun. Karşınızdaki insanla konuşun, sorunlarınızı açın ve neler yapılması gerektiğini bildirin. Bunu yaparken, isyankar, tartışmacı veya içinizdeki birikimleri sert bir şekilde ifade etmemeye özen gösterin. Olaylara dar açıdan değil, daha geniş gözlüklerle bakarak yeni kararlarınızı gündeme getirin. Parasal konularda kafanızın içindeki projelerinizi hayata geçirmek için öncelikle eski yöntemlere bağlı kalmak yerine, yeni usulleri tatbik etmeye çalışın. 

Yetenekli olduğunuz konuları hayata geçirerek, finansal açıdan şu an bulunduğunuz konumdaki durumunuzu daha ileri seviyelere taşıyın. Başkalarıyla işbirliği içinde olun ve gerekirse ekip halinde ilerlemeyi deneyin. Organize işler için yakın bulduğunuz kişilerle görüşmeler yapın ve ilerisi adına neler yapabilirsiniz bütün bunları saptamaya çalışın. Yaşamınızda beklenmeyen durumlarla karşılaşmanız halinde, hemen panik olmayın, mantıklı ve her zamanki gibi sakin bir şekilde olayı anlamaya çalışın. Ters giden bazı durumlar varsa, bunların gelişiminiz açısından son derece gerekli olan dersler olabileceğini düşünün. Sabit fikirli görüş açınızı, yaşamınız adına değişimde bulunmak üzere yavaş yavaş genişletmeyi muhakkak deneyin. Bütün bunları yapmaya öncelikle istekli olun, şunu biliniz ki, siz değişmezseniz, yaşam değişmeniz için sizi zorlamaya devam edecektir. 


ikizler
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz İkizler için, en başta eviniz, aileniz, dış dünyada insanlara gösterdiğiniz tavır, duygu dünyanızla ilgili meseleler ve mesleki durumunuzla alakalı konularda etkin olacaktır. Bu tutulmanın Mars ve Uranüsle olan sert görünümü nedeniyle diğer burçlara olduğu gibi size de önerilerde bulunmak isterim. Öncelikle, şu aralar aktivitede bulunmak için, gerek sözel gerekse davranışlarınız olarak oldukça etkili enerjilere sahipsiniz. Mantıklı olarak karar verdiğiniz her konuda ileriye atılmaya hazır olmalı, çevrenizle sürekli irtibat halinde, fikirlerinizi ifade ederken oldukça istekli ve sözünüzün dinlenmesi için de, öncelikle dinlemeyi bilmelisiniz. Şimdi siz bugünkü etkiler altında değişim yapmanız gereken mesleki konularda kendinizi yenilemek adına girişimci davranmaya devam ederseniz, üst pozisyondaki kişilerle iyi ilişkiler ağınızı sürdürebilirseniz, kendinizi ifade ederken gerilimli davranışlar yerine, yeri geldiğinde geri adım atacak kadar olgun davranabilirseniz tabiki olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. 

Tam tersi bir durum ise, kararsızlık, değişkenlik göstermek, sırf işiniz halledilsin diye sevgi dolu davranmak, yüzeysel ilişkiler ağı kurarak samimiyetsiz olmak gibi durumlar aleyhinize çalışacaktır. Yeni başlangıçlar yapabilmek için, öncelikle kendinizi yeniden düzenlemeniz gerekecektir. Değişime kendinizden başlamanız, sizi huzursuz eden kişilere daha farklı bakmanızı sağlayabilir. Kendinize yabancılaşmak yerine herkesi sevgi ile kucaklamanız, eski kurallar yerine her zamanki o zeki fikirlerinizle yeniye yer açmanız sizin önünüze fırsat kapıları açacaktır. Belki de yeni bir iş için girişimde bulunacak veya eski işinizde yeni bir konuma gelerek, dışsal ifadenizle göz dolduracaksınız. 


yengeç
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz Yengeçler için, öncelikle çevrenizle olan ilişkiniz, bilinçaltınızdaki bastırılmış duygularınız, korkularınız ve yaşama bakış felsefeniz, dünya görüşünüz üzerinde etkili olacaktır. Tutulmanın Mars ve Uranüsle olan sert açısı nedeniyle dikkatli olmanız gereken noktalar olduğunu söylemek isterim. Öncelikle, 7 Ağustostan bu yana yaşamınızla ilgili bazı durumları yeniden gözden geçirdiğiniz için kimi konularda yeni kararlar almak için, gözlerden uzak düşünmektesiniz. Yalnız doğaldır ki, hala içinize sinmeyen durumlar içindesiniz. Kendinizi üzmeyiniz, 29 Eylül tarihinde burcunuzda ilerlemeye başlayacak Mars enerjisi size atılımda bulunmanız için gerekli desteği verecektir. Şimdi bu konularla ilgili herşeyden önce yeniliklerde bulunmaya istekli olmanız ve kendinizi hazırlamınız gerekmekte. Tutulmanın etkilerine devam edersek, eskiyen durumların veya artık geçerliliğini yitirmiş konularda ısrar etmeye devam etmeniz gelişme açısından sizi aynı nokta üzerinde sabitleyeceğini bilmelisiniz. Yeni bir çevre edinmek, yeni ilişkilere açık olmak ve duygusal güvence açısından kendi ayaklarınızın üzerinde kalmayı muhakkak başarmanız gerekecektir. Sizi üzen, rahatsız eden kişilerle gerektiği zaman mücadele etmeyi bilmelisiniz. Canınızı sıkan olaylar karşısında sadece vefa duygusuyla hareket etmek, kendinizi üzmekle eş anlamlı olacaktır. düşündüğünüz yenilikleri uygulamaya gönüllü olmalı, gerekirse yaşamınıza yeni bir çizgi çezerek bundan sonrasını huzur içinde geçirmelisiniz. Önyargılı davranmamalı, size gerçekten dost olan kişilerin uyarıları konusunda hemen savunmaya geçmemeli, sağlıklı bir sağduyuyla hareket etmelisiniz.

Öğrenim hayatında olan burç mensubu iseniz, kendinizi ve gelişiminizi gerçek anlamda sağlayacak tercihlerde bulununuz. Dikkat dağılması gibi konularda gerekirse yardım alınız. Dünya görüşünüzü değiştirecek ve hayatı yeni bir perspektiften bakmanızı sağlayacak keşiflerde bulunmaya gönüllü olunuz. İnancınızı asla yitirmeyiniz ve hiç kimsenin üzerinizde kontrol kurmasına izin vermeyiniz. Yalnız bunları yaparken, isyankar tavırlar veya aşırı alınganlık göstermek, içinize gömülmek, daha fazla duygusal davranarak gücünüzü yitirmek gibi durumlarda hemen kontrolünüzü sağlayınız.


aslan
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz Aslanlar için, en başta, parasal konular, organize işler, ileriye dönük hedefleriniz, planlarınız veya kafanızın içindeki projeleriniz, dış kaynaklı gelirleriniz, bankalarla ilgili borçlarınız, miras, nafaka konularınızla alakalı etkiler yaratacaktır. Bu tutulmanın Mars ve Uranüs gibi iki sert enerjiyle görünüm oluşturması, doğal olarak zorluklar yaratmakta. Finans konusunda artık ne yapıp edip, geçerliliğini çoktan yitirmiş ve sizin açınızdan faydalı bir getirisi olmayan işlerle alakalı kendinizi yeniliğe muhakkak açmanız gerekmekte. Yeteneklerinizin gerçekten kıymeti bilindiği veya sizi geleceğe taşıyıcı alanlarda kullanılması gerektiğini biliniz. Eğer siz bu atılımda bulunmazsanız, şu anki mevcut işiniz nedeniyle zarar görmeniz mümkün olabilir. Mantıklı ve sağduyulu bir şekilde düşünün, gerekirse plan yapın ve ılımlı bir şekilde halletme yoluna gidiniz. Değişen koşullara ayak uydurmak için, öncelikle sizin kendinizi değiştirmeniz ve bunu yaparken de, istekli olmanız başarınızı yarı yarıya arttıracaktır. Geleceğiniz adına hareket etmek istediğiniz konularda, çevrenizle uyum içinde olmaya devam ederken, yeni olanaklar yaratmanızı sağlayacak kişilerle iletişimi muhakkak sağlamalısınız. Dostlarınız veya kendi portföyünüzde bulunan kişilerle görüşmeye çalışarak yeni olanaklar yaratmak için kendi ayaklarınızın üstünde durmaya cesaretli olunuz. 

Ödemelerinizi ilgilendiren konularda, destek bulmanızın zor olacağı anlarda, isyankar veya tartışma çıkaran tarzda davranmak yerine, bundan sonrası ne yapılması sorusuna mantık çerçevesi içinde cevap bulmaya çalışmalısınız. Beklenmedik parasal kayıplar karşısında bugüne kadar nerelerde hata yaptınız bunun sorgulamasını içinizde muhakkak yapmalısınız. Gerekirse ilgili kişilerle görüşerek, bir anlaşma sağlamaya çalışmalısınız. Bunun yolu ise, işinizde yapacağınız atılımlar veya yeni bir iş için kolları sıvamak olmalıdır. Ayrıca cinsel deneyimlerinizle alakalı konularda, eğilimlerinizi yeniden gözden geçirmeli tutkularınızın esiri olmamak için dikkatli seçimlerde bulunmalısınız. 


başak
Bugün, sizin burcunuzda oluşan Güneş tutulması doğal olarak siz Başakları çok daha fazla ilgilendirmekte. Dün de belirttiğim gibi burcunuzun ilk onsekiz gününde doğanları başta olmak üzere diğerlerinizi de etkileyecek bu güçlü enerji, dış dünyadaki tavırlarınız, hayatınızla ilgili vereceğiniz tüm kararlarda izleyeceğiniz yöntemler, ikili ilişkiler(özel veya ortaklık) ve hepsinden önemlisi mesleki konularda etkin olacaktır. öncelikle dış imajınızdan ele alalım. Biliyorsunuz ki, 3 Eylül tarihinde, eğitici ve öğretici özelliğe sahip, Satürn enerjisi burcunuzdaki ikibuçuk yıl sürecek etkisine başlamış bulunuyor. Sizler için bu yepyeni bir dönem olduğu için yeni sorumluluklar ve yeni bir düzen anlayışı içinde kendinizi ele almak anlamı taşımakta. Artık olgunlaşma zamanı ve bugüne dek yaşanılanların yeni bir bakış açısıyla değerlendirilmesi anlamı taşıyor. Güneş tutulmasının da burcunuzda oluşuyla bu anlam ikiye katlanmış durumda. Şimdi sizler, artık eskisi gibi geçerliliğini çoktan yitirmiş davranışlar veya eğilimler içinde olmak yerine, yaşamınıza yenilikler katmak adına girişimci olmak ve kendinizi özellikle iş dünyasında aktif kılmak zorundasınız. Mesleki konularda atılımcı olmalı, kendinizi geliştirecek bilgi ve deneyimlere açık tutmalı, çağın getirdiği her yeniliği işinizde denemek üzere istekli olmalısınız. Artık, armudun sapı üzümün çöpü demek yerine, o muhteşem analizci görüş açınızla, zekanızı devreye sokmalı, gündelik iş temposunda, otoritelerle olan tüm ilişkinizi kuvvetlendirmelisiniz. İsyankar olmak yerine uzlaşmacı, tepki vermek yerine akıllı çözümler bulucu, detaylara takılarak vakit kaybetmek yerine fırsatları değerlendirmek için aktif bir kişi haline gelmelisiniz. Kuruntulardan, kararsızlıklardan uzak durmalı, emin olduğunuz konuları deşmeye devam etmemeli ve rakiplerinize karşı daha hızlı davranarak öne geçmeyi bilmelisiniz. 

Özel ilişkiniz veya ortaklık yaptığınız kişilerle aranızdaki sorunlarda, karşılıklı olarak ılımlı bir şekilde ele almalı, karşınızdaki kişinin kimliği ile kendi bilinçli istekleriniz arasındaki sorunları iyi bir anlayış ve güçlü bir sözel ifade kullanarak çözüme kavuşturmalı, mantıklı ve sağ duyulu davranmalı, önyargılı davranmaktan uzak durmalı, olayları daha geniş bir açıdan bakarak anlamaya çalışmalısınız. Hayattın size sunacakları konusunda pozitif düşünmeyi kesinlikle ihmal etmezseniz, başta iş hayatınız, kendinizi ifade edişiniz ve yaşadığınız ilişkiler olmak üzere her alanda ileri doğru gidebilirsiniz. Bu enerjinin sizi karmaşa içinde sürüklemesine ve gereksiz gerilimler yaratarak mevcut durumunuzu riske sokmasına lütfen izin vermeyiniz


terazi
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz Teraziler için, bilinçaltınızdaki herşey, gizli düşmanlarınız, önemli sağlık konuları(ailenizle alakalı), yaşamınıza ait tüm gerçeklere ve sizin bu gerçekler karşısındaki tutumunuz, gizli ilişkileriniz veya fantezileriniz, gözlerden uzak tüm deneyimleriniz, ticaret hayatınız, öğrenim kurumlarıyla olan ilişkileriniz, ileri boyuttaki tüm eğitim konularınız, akademik yaşantınız, yabancı ülke bağlantılı tüm işleriniz veya ilişkileriniz, gönül meseleleriniz, eşiniz akrabaları veya uzak tanıdıklarınız ve gündelik iş hayatınızı yakından ilgilendiren tüm meselelere bakış açınız gibi geniş bir alana yayılmakta. Başak burcunda gerçekleşen bu tutulmanın Mars, Uranüs gibi sert gezegenlerle oluşturduğu görünüm nedeniyle yukarıdaki konularda çok daha dikkatli olmak gereği var. Özellikle malefik(olumsuz enerjili) yaşam alanınızda gerçekleşmesi sebebiyle sizlerin bir kat daha fazla önem vermeniz gerekir. Öncelikle yapmanız gereken, geçerliliğini artık yitirmiş, sizi mutlu etmeyen ve huzursuz bir yaşam sürmenize neden olan ilişkilerinizle alakalı yeni kararlar almak ve yeni olana yer açmak. Gizli saklı meselelerle ilgili güvenliğinizi yeniden sağlamak, dikkatli beraberlikler kurmak, gizli düşmanların dost gibi yaklaşması konusunda gözünüzü açmak. Fantezilerinizin esiri olmamak, henüz tam olarak tanımadığınız kişilerle özel ilişkilere girmeden önce araştırmak ve ne kadar sağlam kişiler olup olmadığını denetlemek, rutin bir sağlık probleminiz varsa, daha önceden tedavi gördüyseniz tekrar doktor kontrolünüzü yaptırmak gerekirse tedaviyi kabul etmek olmalıdır. Kararsızlık göstermekten, sorunlara rağmen bunları çözmek yerine sırf huzurunuz kaçar diye problemlerin üstünü sıvazlamaktan kesinlikle uzak durmalısınız. Güvenliğinizi tehlikeye düşürecek ve sizi başkalarının gözü önünde küçük duruma düşürecek eylemlerden veya kişilerden uzak kalmalısınız. 

Öğrenim konularında, seçimlerinizi çağa uygun bir şekilde yapmalı, kariyer hedeflerinizi destekleyecek eğitime yönelmeli, işinizle alakalı büyümeyi sağlayacak yabancı kişilerle teması sürdürmelisiniz. Yurtdışıyla bağlantılı her konuda, öncelikle görüş açınızı genişletmeli, ufak adımlar yerine büyük olabilecek hedeflere yönelmeli, ideallerinize sıkı sıkıya sarılmalısınız. Gündelik iş temponuzla alakalı konularda da, birebir iş ilişkisinde olduğunuz kişilerle iyi geçinmeye çalışmalı, yeteneklerini geliştirmeye yönelik girişimlerde bulunmalı, konunuzda uzmanlaşmaya çalışmalısınız. İşyeri ortamınız ve işinizle ilgili mevzularda beceriklilik kazanmalı, sorumluluklarınızı özverili bir şekilde yerine getirmelisiniz.


akrep
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz Akrepler için, en başta geleceğinizle alakalı konulardaki hedefleriniz açısından önem arzediyor. Daha sonra ise, cinsel yaşamınız, başkalarıyla olan tüm alışverişleriniz (para veya özel) ve aşk ilişkilerinizi kapsamakta. Tutulmanın Mars ve Uranüs gibi sert gezegenlerle olan görünümü nedeniyle, isteklerinize kavuşabilmek için öncelikle dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmakta. Bunlardan en önemlisi, dostluk ilişkilerinizi yeniden ele almak olmalıdır. Eğer size zararı olan ve gelişiminize katkısı bulunmayan kişiler varsa bunları dikkatlice gözden geçirerek gerekirse arkadaşlık ilişkinizi bitirmelisiniz. Yeni insanlar ve yeni çevreye katılmak konusunda istekli olmalısınız. Sadece kendi çerçeveniz içinde kalmak yerine, sosyal ilişkiler açısından muhakkak girişimci olmalısınız. İşinize ve yaşam amacınıza bağlı kuruluşlarla veya kişilerle tanışmaya çalışmalı, yetenekli olduğunuz alanlarda öne çıkmayı bilmelisiniz. Kuruntu ve kuşkulardan uzak, sağlıklı ilişkiler kurmaya çalışmalı, ufak tefek meselelerin sizi üzmesine izin vermemelisiniz. Güç ve kontrol isteğinizi devrede tutmalı, fakat insanları kendinize bağımlı kılmak adına hareket etmemelisiniz. Cinsel yönden tatminsizlikle sonuçlanan sürekli ilişkiler kurmak yerine, sağlıklı ve özgüveni olan kişileri tercih etmelisiniz. Değişimde bulunmanız gereken her konuda istekli olmalı, zor şartlarda bile olsanız kendinize olan güveninizi yitirmeden, sadece sizin burcunuza ait olan dönüşüm kabiliyetinizi devrede tutmalısınız. Sizler birer zümrüd-ü Anka kuşlarısınız. Küllerinizden yeniden doğmayı bilecek kadar gizemli ve büyülü kişilersiniz. Bunu başaracağınıza yürekten inanıyorum. 

2003 yılından beri flört, yaratıcılık ve aşk evinizden(ciddi ilişkiler hariç) geçen Uranüs gezegeninin etkilerinden günlük yorumlarda çoğu kez sözünü etmiştim. İşte bu tutulma, özellikle burcunuzun 16-18. günlerinde doğan burç mensupları için oldukça etkili olduğundan bugünden itibaren aşk konusunda, birlikte olduğunuz kişileri dikkatle seçmeli, eğlenceye düşkünlük göstererek sınırlarınızı aşmak yerine, ciddi, güvenilir ve kendisiyle barışık insanları tercih etmelisiniz. Size özverili yaklaşan, saygı gösteren, idealleri olan ve yaşama bakış felsefesini oluşturmuş kişilerle birlikte olmaya çalışmalısınız. 


yay
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz Yaylar için, en başta mesleki konular olmak üzere, ciddi ilişkiniz veya evliliğiniz ile yakından alakalı konularda son derece dikkatli olmak durumundasınız. Bu tutulmanın, 7 Ağustos tarihinden beri sorunlara yol açan, Mars enerjisi ile, aileniz, duygusal güvencenizle alakalı yaşam alanından geçen Uranüs gezegeniyle olan sert görünümü nedeniyle oldukça büyük önem arzetmekte. Öncelikle, beraberliğinizi her ikiniz de, masaya yatırarak nelerin sorun çıkardığını ve neleri artık düzenlemek gerektiği konusunda konuşmalısınız. Eskimiş sorunları veya yöntemleri devreden çıkararak ilişkinizi gündemde tutmaya ve geliştirmeye çalışmalısınız. Oluşacak gerilimli durumlarda, karşınızdaki kişiyle ılımlı ve uzlaşmacı bir tavır içinde anlaşmaya varmalısınız. Değişen koşullara ayak uydurmayı muhakkak sağlamalı, herşeyi görmek istediğiniz şekilde değil, olması gereken en saf haliyle görmeyi başarmalısınız. Eğer sevginiz yüreğinizin içinde hala devam ediyorsa, birlikte olduğunuz kişiye karşı tutkunuz aynı sıcaklıkta ise, bu sevgiyi aşabilecek bir başka sevgi yüreğinizde yok ise, sadakat ve sorumluluklar konusunda eşit hak ve özgürlüğe sahipseniz o zaman neden beraberliğinizi riske atmaktan yana olasınız ki. Her beraberlik zamanla rutinleşir, kişiler birbirini sık görmekten ve bir arada olmaktan dolayı bıkkınlık durumuna düşebilirler. Fakat bu demek değildir ki, bu ilişki sona erecek. Birbirinize zaman tanımayı, farklılıklarınız konusunda saygı göstermeyi lütfen ihmal etmeyiniz. İkinci önemli konu ise, mesleki alanlarda, değişime açık olmalı, kendinizi geliştirici ve daha ileri götürücü yöntemleri denemeli, cesaret ve kararlılıkla sorunlarınızla mücadele etmelisiniz. Siz özgürlüğün baş temsilcileri olarak, gerektiği yerde değişimler yaratabilecek kadar bireysel kişilersiniz. Miladını yitirmiş veya sizin aynı nokta üzerinde tutacak eskimiş yapılar yerine, yeni ve çağa uygun mesleklerde ilerlemeye çalışınız.

Ailenizi, yuvanızı ilgilendiren konularda, eşinizle veya ebeveynlerinizle alakalı sorunlarda, iç güvenliğinizi sağlamak adına kimseyle çatışmadan anlaşma sağlamaya çalışmalısınız. Yuvanızın sınırlarında 2003 yılından beri etkili olan Uranüs enerjisinin sizi, bağlarınızdan koparıp uzaklaştırarak, bilinmedik durumlara ve psikolojik gerilimlere sürüklemesine izin vermeden, bu enerjiden olumlu anlamda yararlanmak için öncelikle kendinizi olumlu anlamda yenileyiniz. Doyumsuz ve takıntılı düşünceler yerine, sorumluluklarınızın bilincinde olarak ruhunuzu sakinleştirmeye ve doğru yol üzerinde, doğru amaçlar için ilerlemeye çalışınız.oğlak
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz Oğlaklar için, en başta hayatı nasıl yorumladığınız, kendi bakış açınızı neye göre oluşturduğunuz, yüksek eğitim, din ve felsefe, yabancı ülkeler ve yabancı kişilerle alakalı her münasebetiniz, uzun yolculuklar ve keşifle alakalı girişimleriniz konularında yeni bir değişim yaratmak için öncelikle kendinizi geliştirmeniz gerektiğinin bir işaretidir. Bununla beraber, sağlık ve gündelik iş temposuyla alakalı konularda da yine yeniye yer açmak adına eskiyi bırakmaya gönüllü olmalısınız. Çalışma ortamınız ve işyerinizdeki arkadaşlarınızla olan birebir iletişiminizle ilgili dikkatli olmalı, güçlü bağlar kurmaya hevesli ve ılımlı bir şekilde anlaşmaya gönüllü olmalısınız. Çağın gereklerine uygun çalışma prensipleri edinmeli, mesleğinizde ustalaşmak için öncelikle bilgi ve deneyim sahibi olmak adına kendinizi geliştirmelisiniz. 2003 yılından beri çevrenizle olan ilişkileriniz(kardeşleriniz), iletişim ve haberleşme ile kısa yolculuklar ve eğitim konularında değişimler yaratmaya devam eden Uranüs enerjisini de hesaba katarsak, öncelikle yakınlarınızla bağınızı güçlü tutmalı, önyargısız bir şekilde olayları gözden geçirmeli, konuşmak kadar dinlemeye de özen göstermelisiniz. İletişim ve haberleşme konularında medya dünyasından yararlanmalı, ilgili yayınları takip etmeli ve girişimci davranmalısınız. Çevrenizde bulunan insanlarla bilgi paylaşımını ihmal etmemeli, hiçbir işinize yaramayan bilgiler yerine mesleğiniz veya eğitiminizle ilgili alanlarına yönelerek kendinizi geliştirmeyi sürdürmelisiniz. Yaşamınızla ilgili verdiğiniz kararları, amaçlarınıza uygun şekilde gerçekleştirmeye çalışmalı, kültürel konularda görüş alışverişinde bulunmalı, konusunda deneyimli ve uzman kişilerden destek istemeli veya size bu konuda ihtiyaç duyan kişilere el uzatmalısınız. Ani seyahatler ve beklenmedik gelişmeler karşısında kendinize olan güveninizi yitirmemeli, her durum için hazırlıklı olmalı, güçlü iradenizi devrede tutmalısınız.

Yeniay enerjisinin burcunuzla yapacağı olumlu görünümden azami olarak yararlanmak için, yaşamınızda yeniliklere yer açmayı kesinlikle ihmal etmeyiniz. Biliyorsunuz ki, sizler geleneksel düşünce yapısına sahip kişilersiniz. Kolay kolay bağlılıklarınızdan ve klasik yöntemlerden uzaklaşmaya pek gönüllü değilsinizdir. Bu tutulma size, eskiyle yola devam etmek yerine, radikal kararlar verebilmek için yeniyi buyur etmenizi istemekte. Eğer siz bunu gönüllü olarak istemezsiniz, gelişen olaylar sizi buna zorlayacaktır. Onun için değişimler konusunda dar düşünmek yerine, geniş bir bakış açısıyla ele alabilirseniz yaşamınızın bundan sonrasında huzur ve mutluluk bulmanız kolay olacaktır.


kova
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz Kovalar için, en başta başkalarıyla vasıtasıyla elde etmeyi düşündüğünüz gelirler, sigorta, vergi ve banka kredileri ödemeleriniz veya bu konularla alakalı tüm sorunlarınız, cinsel paylaşımlarınız, ilişkiler yoluyla karşınızdaki insanla olan paylaşımlarınız(fiziksel-duygusal), yaşamınızla ilgili güvence duygunuz, evlilik veya ortaklık yoluyla elde etmekte olan gelirleriniz veya bunlara ait şu anki borçlarınız, takıntılarınız, gizlilikleriniz ve bilinçaltınızdaki duygusal nefret veya öc alma hislerinizle birebir alakalıdır, İkinci etkisi ise, aşka bakış açınız ve şu anda yaşadığınız aşk ilişkiniz (ciddi olmayan), yaratıcı sanatsal yetenekleriniz ve bu konulardaki kendinizi ifade gücünüz, eğlence hayatınız ve para kayıplarına neden olabilecek kadar ileri götürebileceğiniz şans oyunlarını içermekte. Üçüncü etkisi ise, tamamen parasal konulardaki kazanma yetenekleriniz ve şu an içinde bulunduğunuz parasal durumunuzla alakalı her konuyu kapsamaktadır. Tutulmanın, aşk evinizde bulunan Mars ve para evinizde bulunan Uranüs gezegeniyle olan sert görünümü nedeniyle özellikle dikkatli olmayı elden bırakmayınız. Parasal konularda, kendinizi geliştirerek daha fazla kazanmanıza yol açacak girişimlerde bulunmalı, harcamalarınıza muhakkak önem vermeli, girişimci davranırken kesinlikle hayali düşüncelere kapılmamalı, ilişkilerinizde asi tavırlar göstermek yerine, uzlaşmacı ve ılımlı yaklaşmaya dikkat etmelisiniz. Yaşadığınız ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşulları göz önüne alarak kendinizi güvence altına alacak yatırımlarda bulunmalı, belirli bir bütçeniz varsa sınırlarınızı aşmamalı(var yemezler gibi de davranmamalı), özgüveninizi sadece maddeye bağımlı(paranız yoksa mutsuz olma, bunalıma girme)olarak görmemelisiniz.

Aşk konusunda ise, 7 Ağustos tarihinden bu yana aşk evinizde bulunan Mars gezegeni, kararsızlık yaratan enerjisiyle, kafanızın da karışmasına neden olmuştu. Kimileriniz iki seçenek arasında ne yapacağını bilemedi, kimileriniz oldukça soğuk etkiler altında kalarak yaşadığı aşktan uzaklaştı, kimileriniz ise, herşeye sadece mantıkla bakarak, hayatın keyifli yanlarının tadına varamadı. Bazılarınız ise, oldukça gerilimli davranışlar göstererek durduk yerde ilişkisini zora soktu. Bu etkiler 29 Eylül tarihine kadar süreceği için, özellikle bugünkü tutulma nedeniyle öncelikle değişime kendinizden başlayarak, daha sağlıklı ilişkiler kurmak için hoşgörülü ve sorumluluk almaya hazır davranışlar gösterebilirseniz yaşamınıza yeni girecek kişi veya şimdiki ilişkinizi daha olumlu ve pozitif enerjiler altında yaşayabilirsiniz. Unutmayınız ki, kimseyi değiştiremezsiniz, değişecek olan kişi sizsiniz.


balık
Bugün, Başak burcunda oluşan güneş tutulması, siz Balıklar için fazlasıyla önem taşımakta. Bunun nedeni, Başak burcunun zıt burcunuz olması ve bu nedenle, tutulmanın sizin burcunuzla karşıtlık içermesi. Bununla kalmayıp, Mars ve Uranüs gezegeniyle de olumsuz bir etkileşimde olması sebebiyle nerdeyse, dört bir yandan etki almaktasınız. Şimdi hangi konularda ne gibi enerjiler altında olacaksınız ve neler yapmanız gerekiyor? Öncelikle, ciddi ilişkiniz veya evliliğiniz, iş ortaklığınız, her türlü kontrat ve sözleşmeleriniz konusunda bitişler veya yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Artık eskimiş tüm bakış açılarınızı, yeniye yer açacak şekilde düzenlemeniz gerekir. İlişkisi olanlar bu süreçte, sorunlarını ele alırken, geçmişte olanları bir kenara bırakarak önlerine bakmalı, şimdiden sonra ne yapılırsa daha mutlu olunur bunu düşünmelidirler. İlişkisi olmayanlar ise, bundan sonra daha sağlıklı ilişkiler kurabilmek için öncelikle tutarlı, sağlam ve güvenilir imajı olan, yaşamını çoktan oturtmuş, kendiyle barışık ve yaşadığı ilişkinin sorumluluğunu kabul edebilecek kişilere yönelmelidirler. Bunu yaparken, terazinin kefesini ne kendinizden yana tutarak bencil olmalı ne de karşınızdakine ağırlık verip kendinizden vazgeçmelisiniz. Her zaman dediğim gibi beraberliğin karşılıklı alışveriş olduğunu, herkesin kendi payına düşeni yapması gerektiğini bilerek ilişkiler kurmalı, size bunu en baştan sunmayan kişiyle yola devam ederek üzülmek yerine, daha başından herşeyi konuşarak açık olmalısınız. Bağımlılıklardan uzak durmalı, bitmiş bir ilişkiyi yüreğinizin içinde sürdürerek kendinize haksızlık etmemelisiniz. Gelelim ikinci konuya her türlü kontrat sözleşme konularında dikkatli olmalı, ödeyemeyeceğiniz borçların altına girmemeli, kaynaklarınızı muhakkak kendi kazanımlarınızla sağlamalı ve iç güvenliğiniz kendi içinizde sağlamaya çalışmalısınız. Eviniz, ailenizle alakalı meselelerde çatışarak, tartışarak çözüm bulmak yerine kendi fikirlerinizle onlarınki arasındaki dengeyi iyi korumaya çalışmalısınız. 

Sizin de bildiğiniz gibi, 2003 yılından bu yana eğilimleriniz ve tavırlarınız üzerinde etkin olan ve sizi yenilikler yapmanız adına, özgür kılmaya itekleyen Uranüs enerjisi bir yandan, 3 Eylül tarihinde burcunuza zıt açı yapan Satürn gezegenin de, zorluk ve engel çıkartarak sizi terbiye etmeye çalışan enerjisini de hesaba katarsak siz Balıklar için, oldukça etkili bir dönem olacağı kuşkusuz. Yukarıdaki önerilerimi dikkate alarak, değişen tüm koşullara çabucak uyum sağlamanız ve modası geçmiş kavramlar yerine çağı yakalayıcı değişimlere gönüllü olmanız gerekmektedir. Olayları alınganlıkla, kaçışta bulunarak çözümlemek yerine, daha geniş açıdan ve hayatın gerçeklerine uygun bir şekilde organize edebilirseniz, hiçbir güçlüğün sizi etkilemesine izin vermemiş ve huzurlu bir yaşama adım atmış olursunuz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.