Öne Çıkanlar 1 Kasım Kayısı Satranç Turnuvası 2015 Turizm borsa istanbul Xiaomi Mi Max 2 özellikleri

Bu haber kez okundu.

Cuma Mesajları (Kısa ve Anlamlı Yeni Cuma Mesajları)
Hayırlı ve uğurlu Müslüman aleminin mübarek günlerinden olan cuma günü sevdiklerinize ve tüm dostlarınıza bir sms ile anlamlı olacak kısa da olsa cuma mesajları ile gönülleri sevindirebilirsiniz. En güzel günlerden olan cuma günü faceden de resimli cuma mesajları paylaşarak dostlarınızın cuma gününü kutlayabilirsiniz.

Cuma Mesajları Oku Yolla (13 Şubat Cuma Günü Full Sms Mesajları), Her hafta olduğu gibi bu haftada sizlere bu mübarek günde en güzel cuma mesajları sunuyoruz. Anlamlı ve hayırlı bir gün olan bu günde sevdiklerinize kısa cuma mesajları yollayarak onları sevindirebilirsiniz. 13 Şubat cuma günü yeni sms'lerimizle sizlerle paylaşımda bulnumaktayız.

Cuma gününün önemi ve fazileti çok büyüktür. Bu mübarek günü ibadet ile geçirmek daha hayırlı olacaktır.

13 ŞUBAT CUMA MESAJLARI
Güneşin pembeligiyle dogân, sâflıgıylâ süzülen, herkese nâsip olmâyân mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hâyırlı cumâlâr dilerim.

Günler bize dostlârın güzelligiyle, geceler onlârın duâlârıylâ mübârek oluyor.Umudumuz dostlârın hediyesi, duâmızsâ sizlerin sevgisi. Cumânız mübârek olsun..

Yükü sevgi, özü sâygı, gücü bârış, süsü hoşgörü olân mübârek dinimizin seçtigi hâftânın özel günü olân cumânızı kutlârım.

Râbbimiz! Güçsüzlügümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizligimizi Sânâ şikâyet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tâsâmızı dâ yâlnız Sânâ ârz ediyoruz.

Özünün hâkikâti ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sânâ duydugumuz ihtiyâç, Senin zenginligine denk! Sânâ olân ihtiyâcımız Senin büyüklügün kâdâr...


Bildirdigin ve gizledigin tüm isimlerini ve Kur'ân-ı Kerim'i, kâlbimizin bâhârı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilâcı yâp.
Hâyırlı Cumâlâr

kâlpler imânlâ, gönüller huzurlâ dolsun. sââdetler hepimizin olsun. ne kurulân bâglâr bozulsun, nede dostlâr unutulsun. cumânız mübârek olsun.

Râbbim sen kâlbi kırıklârın sıgınâgı, yoldâ kâlmışlârın yoldâşı, sen yâlnızlıgımâ ârkâdâş olân ve tüm gönüllerin dert ortâgısın. beni benden uzâgâ ât, senden uzâgâ âtmâ. cumânız mübârek olsun.

önce yollâr uzânır hâkkâ yürümek için, tomurcuklâr güller âçâr onu görmek için, duâ eden biri vâr senin için. sende duâ et âLLâH için. cumânız mübârek olsun.

Cumâmız mübârek duâlârımız ve töbelerimiz kâbul olsun
Selâmlârın en güzeli sizlerin üzerine olsun

İki duâ vârdır ki, reddedilmez; o duâ edenlerle âllâh ârâsındâ bir perde yoktur;
Biri, zulüm gören kişinin duâsı
öbürü de mü’minin kârdeşine gıyâbındâ ettigi duâ”

duâlârdâ unutulmâmâk dilegiylecumânız mübrek olsun ârkâdâşlâr

Huzur ve güven içinde yenen kuru bir ekmek,endişe içinde yenen bâldân dâhâ tâtldırNâmus içinde yâşânân bir çâdır,âhlâksızlıgın hüküm sürdügü bir köşkte yâşâmktân dâhâ sevimlidir.Cumânız Mübârek Olsun

Kul nâfilelerle bânâ durmâdân yâklâşır, nihâyet onu severim Bir kere de onu sevdim mi, ârtık o kulumun işitecegi kulâgı olurum, görecegi gözü olurum (Kudsi Hâdis) sevilen kullârdân olmâk duâsıylâ cumânız mübârek olsun.

Çıkârsâ kâlbimde yârâ, Yârâdâ dönüştürür bunu bir hâyrâ. Sen sâbretmesini bilirsen, Yârâdân düşürmez dârâ. Kâldır bâşını semâyâ âç ellerini Mevlâyâ. Sen istemesini bilirsen Mevlâm cevâp verir duâyâ. Cumâ gününüz mübârek, duâlârınız kâbul olsun

Belki kâlbindir âcıyân, belkide bedenin, belkide ruhundur muâmmâ. Her ne durumdâ olursân ol diline yâkışır bu duâ lâ ilâhe illâ ente subâhâne innii küntü minezzâlimin . Yârâbbi râzı olmâdıgın şeylerden ne yâpmışsâk bizi âffet. Hâyırlı cumâlâr.
Mevlânın herşeydeki sırrı sâbırdır. âçlığâ sâbredersin âdı oruç olur, âcıyâ sâbredersin âdı metânet olur, insânlârâ sâbredersin âdı hoşgörü olur, dileğe sâbredersin âdı duâ olur, duygulârâ sâbredersin âdı gözyâşı olur, özleme sâbredersin âdı hâsret olur, gül dikene sâbrettiği için güzel kokuludur.. Sâbredip kâzânânlârdân olmâmız duâsı ile, cumâmız mübârek olsun. Selâm ve duâ ile cumâmız mübârek olsun.

Kur'ân öyle bir iptir ki, bir ucu âllâh'ın elinde, bir ucu dâ sizin elinizdedir. Kim Onâ tutunursâ, âllâh'â yükselir. Sâbır öyle bir iptir ki, sen kopâcâk sânırsın, o sârıldıkçâ güçlenir. Sen bitecek sânırsın, o gittikçe çoğâlır. Her şeyi senin için vâr ettim diyen Râbbimize, her şeyi senin için terk ettim diyebilmek duâsıylâ. Hâyırlı nurlu cumâlâr.

âcizler diyârındân bir nidâ bizimkisi. Elbette duyâr mevlâ kârıncânın dâhi sesini. Le tâhzen! İnnâllâhe meânâ (Sen üzülme, âllâh bizimle berâberdir) peygâmber müjdesi... Tek tesellimizdir sevdiklerimizin duâ etmesi. Duâlârdâ buluşmâk dileğiyle Hâyırlı Cumâlâr.

Cumâ, cennetten bir gündür. Cumâ, sorunlârâ çözümdür. Cumâ, müslümânın günüdür. Cumâ, müminin düğünüdür. Cumâ, gönülde köprüdür. Cumâ, duânın kâbulüdür. Duâlârınızın kâbul olmâsı dileğiyle.

Bugün unuttuğum kişileri hâtırlâdığım gün değil, çok sevdiğim kişileri duâ ile ândığım özel bir gündür. Cumâmız mübârek olsun. 

Bâşkâsı için her ne düşünürsen düşün, kât kât fâzlâsını verir ilâhi âdâlet. Gönlü sevgi dolu, düşüncesi güzel olân herkesin âllâh bâhtını dâ güzel etsin. Hâyırlı huzurlu cumâlâr...
âllâh'ım! Bu günde beni mâğfiret dileyenlerden, sânâ itâât eden sâlih kullârındân ve mukârreb velilerinden kıl; lütuf ve şefkâtin hâkkındâ ey merhâmetlilerin en merhâmetlisi! Hâyırlı nurlu Cumâlâr dilerim.

Bu mübârek cumâ gününde âllâh'â âçılân mübârek ellerin hürmetine, içimizde biriken bütün dileklerimiz kâbul olsun. Bu dünyâdâ dert ve belâlârdân uzâk olâlım ve âhiret hâyâtımızdâ cennete lâyık kâlâlım. Hâyırlı cumâlâr.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.