Bu haber kez okundu.

Sanal Ofis Şirket kuruluşu

       Teknoloji trendlerinin gelişmesiyle birlikte e-ticaret, bilişim, web tasarım, sosyal medya yönetimi, yazılım geliştirme gibi bir işyeri fiziğine ihtiyaç duymayan birçok iş alanı ortaya çıkmıştır.

Bu alanlarda faaliyet gösteren ve iş faaliyetlerine başlamak için çok yüksek maliyetlere katlanmak istemeyen girişimciler için sanal ofis adresi kullanımı önemli bir maliyet ve hız avantajı sunmaktadır.

" Sanal ofis nedir, sanal ofis yasal mı, sanal ofis adresini kimler kullanabilir, sanal ofiste limited şirket kurabilir miyim, sanal ofiste anonim şirket kurulur mu, sanal ofise şirket kurulabilir, sanal ofisin faydaları nelerdir, sanal iş adresi kullanmak yasal mı, sanal iş adresinde kuruluş ltd -şu gerçek mi, sanaldan bir kuruş kazanmak mümkün mü iş adresi, işyeri olmadan şirket kurulabilir mi, sanal ofis kayıtlı işyeri midir, şirket kurmak için mağaza gerekli midir, işyeri vergi levhası düzenlemek gerekli midir?

Sanal Ofis Nedir?

Sanal Ofis; Bu, bir iş kurmak ve bir iletişim adresi belirtmek için makul maliyetlerle kullanılabilecek yaygın bir ofis adresidir. Başka bir deyişle, adres olarak bir posta kutusu kiralamakla ilgilidir.

Sanal ofis yasal mı?

       Evet, iş kurmak için sanal ofis adresi kullanmak yasaldır. Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına göre bir adresin birçok şirket tarafından ortaklaşa kullanılması ve/veya sanal adres olarak sunulmasının önünde herhangi bir hukuki engel bulunmamaktadır.

Sanal Ofiste İş Kurmak Mümkün mü?

        Şirket kurulumu, ticari faaliyetlerinize uygunsa, tamamen yasal olan sanal ofis adresinde yapılabilir. Burada ticari faaliyetlerden kastedilen, normalde bir ofisin işinizi yürütmek için yeterli olup olmayacağıdır.

Örneğin ; Web yazılım tasarım faaliyetleri için bir ofis adresi yeterli olduğundan, bu tür faaliyetlerde bulunan bir işletme için sanal ofis adresi kullanılabilir. Ancak faaliyetleri üretim-imalat olan sanayi kuruluşları sanal adres kullanamazlar. İmalat faaliyetlerine uygun fiziki bir atölye veya fabrika adresi kullanmak zorundadırlar.

Sanal ofiste limited şirket veya anonim şirket kurulabilir mi?

        Sanal ofis adresinde ticari faaliyetlere elverişli olması kaydıyla limited şirket veya anonim şirket kurulabilir. Yukarıda belirttiğimiz gibi; Ticari faaliyetleri için normal olarak bir ofisi yeterli olan bir limited şirket veya anonim şirket, sanal bir adreste işyeri kurabilir.

        Asıl faaliyet konusu üretim ve imalat olan sınai limited şirketler ve anonim şirketler sanal ofis adresinde işyeri kuramazlar. Kurulması halinde, inceleme görevlisi sandık kurullarını kurmayacak ve adres uygun olmadığı için şirketi faaliyete geçirmeyecektir.

Evimi yasal adres olarak belirtebilir miyim? Evimden bir iş kurabilir miyim?

       Ev adresi yasal iş adresi olarak belirtilebilir ve şirket kuruluşu gerçekleştirilebilir. Ancak, bir ev adresini iş adresi olarak kullanırken dikkate alınması gereken birkaç önemli nokta vardır.

        Bu konulardan ilki, yerleşilecek evin mülkiyeti ve HÜKÜMÜN ödenmesidir. Eviniz kiralıksa ve evinizde şirket açarsanız ödediğiniz net kiranın dörtte biri (%25) oranında stopaj ödemeniz gerekecektir. Örneğin; Evinizin aylık kirası 3.000 TL ise, yasal adresiniz olarak kullanırsanız her ay 750 TL stopaj ödersiniz.

Not etmek için; Stopaj oranı brüt kiranın beşte biridir (%20). Bu oran net kiranın dörtte birine (%25) tekabül etmektedir.

       İkinci önemli sorulardan biri de tedavi edilecek evin yapısıdır (apartman, villa, müstakil ev vb.). Adresi belirtilecek konutun apartman dairesi olması halinde dairedeki diğer daire sahiplerinin de muvafakati/onayları gerekir.

Sanal ofisin faydaları nelerdir?

      Sanal ofis kullanımı, özellikle yeni iş kuracak ve iş faaliyetlerine başlayacak girişimciler için düşük maliyetli ofis çözümleri sunmaktadır.

        Fiziki bir işyerinin kiralanması durumunda elektrik faturası, su faturası, doğalgaz, internet aboneliği, ofis ekipmanlarının temini, ofis temizliği, aidat ödemeleri, STOP ödemeleri, ofis güvenliği gibi konular girişimci için zaman ve maliyet almaktadır. Ofisle ilgili bu tür masraflar ve riskler sanal ofiste oluşmaz ve girişimci kendi işine daha fazla odaklanabilir.

Sanal ofiste iş nasıl kurulur?

      Sanal ofiste iş kurmak için öncelikle hizmet sağlayıcı belirlenmeli ve alınacak sanal ofis hizmetlerinin kapsadığı konularda anlaşmaya varılmalıdır. Anlaşma sağlandıktan sonra sanal ofis hizmeti veren firma ile “sanal ofis kiralama hizmet sözleşmesi” imzalanır. Bu sözleşme ile resmi açılış için başvurabilirsiniz. Şirket kurmak için bu sözleşmeyi Mali Müşavir'e göndermeniz yeterli olacaktır.

Sanal Ofis'i kimler kullanabilir?

         Kanuna göre sanal ofis kullanımında sektörel bir kısıtlama yoktur. Avukat, doktor, mimar, mühendis, danışman, çevirmen, ithalatçı ve ihracatçı, müzik ve prodüksiyon, yönetim, eğitim gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren herkes ve iş faaliyetleri için fiziksel bir adrese ihtiyaç duymayan herkes kullanabilir. Ofis adresi.

Sanal ofisi kimler kullanamaz?

         Noterler, eczaneler, ecza depoları, kreşler ve endüstriyel üretim yapan firmalar gibi ticari faaliyetleri için belirli özellik ve koşulları sağlaması gereken fiziksel bir iş yeri kullanması gereken işletmeler sanal ofis adresi kullanamazlar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.