Bu haber kez okundu.

Konya Psikolojik Danışmanlık Merkezi

İnsan ve hayvan işleri inceleme alanına alan psikoloji bilimi bu incelemeyi psikologlar aracılığıyla yapmaktadır. Kişilerin davranışlarındaki yapı ve süreçleri gözlemleyerek deneyerek bilimsel yöntemleri kullanarak inceleyen psikoloji biliminde görevli olan psikologlar daha çok insan davranışlarını gözlemleyerek yorumlamaya çalışmaktadırlar. Eğer bu gözlemde davranış bozuklukları gelişim sorunları ortaya çıkıyor ise bunun teşhis ve tedavisinde ortaya koymaktadırlar.

Konya Psikolog hizmetleri kişilerin bazen içinde bulundukları durumlardan ötürü anormal sayılan davranışlar da düşünce ve eylemlerde bulunmaları karşısında gerekli testleri yaparak sorunu tanılamaktadır. Kişilerin bu anormal davranış ve düşünce sürecinde psikologdan destek alması gerekmektedir. Eğer ileri derecede bir davranış bozukluğu söz konusu ise bu kez psikologlar devreden çıkarak psikiyatrlar davranış bozuklukları tanı ve tedavisini sağlamaktadırlar.

En İyi Konya Psikologlar

Psikologlar verdikleri rehberlik hizmeti ve danışma hizmeti sırasında farklı zekâ testleri, yetenek testleri, kişilik testleri, ilgi envanterleri, görüşme kayıtları, tutum ölçekleri, istatistik tabloları ve anketler kullanmaktadırlar. Konya Psikolog hizmetleri ile kişilere uygulanan testler değerlendirildikten sonra eğer ortada bir davranış bozukluğu ya da sorunlar ise bunun çözümü için gerekli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Psikolog olmak isteyenler için mesleğin gerektirdiği birtakım özellikler söz konusudur psikologların üst düzeyde sözel yeteneğe sahip olmaları, akıl yürütmek, aritmetik düşünmek gibi üst düzey düşünce gücüne sahip olmaları, bağlantılar kurabilmeleri, soyut düşünme ve düşünceleri sözlü olarak ifade edebilme yeteneği sahip olmaları, empati yapabilmeleri gerekmektedir.

Sorunlarınızı Uzmanlar İle Aşın

Ayrıca psikologların hoşgörülü sabırlı tutarlı iş birlikli kimseler olmaları gerekir. Psikolog daha çok hastane, büro, okul gibi ortamlarda çalışırlar. Rehberlik ve psikolojik danışma hizmeti almaya gelmiş danışmanlara ya da bunların yakınlarına hizmette bulunurlar insanlarla iç içe olan iletişimi dayalı bir meslektir. Psikologların eğitim süresi 4 senedir üniversitelerde psikoloji bölümlerinden mezun olmaktadırlar. Eğer eğitimlerine devam etmek istiyorsan akademik kariyer yapabilmektedirler. Bugün için lisansüstü eğitim ya da doktora eğitim alabilmektedirler.

Bu şekilde uzmanlaşarak daha üst düzeyde rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedirler. Konya Psikolog danışma hizmetleri ile kişileri içinde bulundukları durum tespit edilmeye çalışılmaktadır. Elde edilen bulgulara eşliğinde sorunlara çözümler üretilmektedir.

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Konya Sünnet Doktorları 

Konya sünnet işlemleri için Dr. Fatih Soydemir ile çocuklarınızın herhangi bir sorun yaşamadan sünnet olmalarını sağlayabilirsiniz. Sünnet işlemlerinde en rahat ve sorunsuz işlem olarak gerçekleştirilen cerrahi işlem ile bugün Konya'da 40 binin üzerinde sünnet işlemi gerçekleştiren Dr. Fatih Soydemir ile çocuklarınızın rahat bir şekilde sünnet işlemini yapmış olacaksınız. 

Sünnet hakkında aklınıza takılanların tamamına internet sitesi üzerindne cevap bulabilirsiniz. Bunun için https://drfatihsoydemir.com adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.