Öne Çıkanlar yaktın beni filmi yangın haberleri yararlı meyveler yabancı oyuncular yantıladı

Bu haber kez okundu.

Erdoğan, Yaptığı Her Hizmette TÜRGEV'in Yanındayım!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) 2015 Mezuniyet Töreni ve İftar Programı'na katıldı. İftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan; TÜRGEV'e saldırılardan üzüntü duyuyorum.

TÜRGEV 2015 Mezuniyet ve iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğitimde şu anda ulaştığımız yer, benim hayal ettiğim ve istediğim yer değil" dedi.

TÜRGEV Türkiye'de en önemli markalardan biri haline gelmiştir. TÜRGEV'e saldırılardan üzüntü duyuyorum.

Bunların gençlik diye eğitim diye bir derdi yok. TÜRGEV'in ısrarla siyasi tartışmaların içine çekilmek istenmesinin sebebi, bu çatı altında yetişen gençlerin inançları, tarihleri, kültürleri, medeniyetleri konusunda elde edecekleri müktesebatlarıdır.Biz de işte tam da bu sebeple TÜRGEV'e sahip çıkıyor, güçlenmesini, hizmetlerinin yaygınlaşmasını arzu ediyoruz.

Siyasi tartışmalar, yapılan hizmetleri gölgeleme gayretinin ürünüdür ve algı operasyonundan ibarettir.

Bu vakfın hayırlı bir niyetle ve hayırlı hizmetler için kurulduğunun, bugüne kadar da böyle çalıştığının en yakın şahidiyim.

Bugüne kadar attığı her adımda, yaptığı her hizmette TÜRGEV'in yanındayım, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğim.

Siyasi tartışmalar yapılan hizmetlerin gölgede bırakma çabasıdır. Bütün dikkatimizi eğitimde kalitenin yükseltilmesine vermek durumundayız.

Eğitimde şu anda ulaştığımız yer, benim hayal ettiğim ve istediğim yer değil. Bundan sonra bu eksiği gidermek için daha çok gayret göstereceğiz.

Zihinlerle birlikte gönülleri de doyuran bir eğitim anlayışına ihtiyacımız var.

Günümüzde çocukları ve gençleri ailesinden eğitim kurumlarından çok televizyon, internet, sosyal medya gibi iletişim araçları etkiliyor.

Bu iletişim araçlarını da en etkili şekilde kullanarak yeniden aileyi ve kurumları güçlendirmeliyiz. Aile ve eğitim kurumları tarafından boş bırakılan zihinler iletişim araçları vasıtasıyla süratla dolduruluyor.

Çizgi fimlerinden, müzikten, bilgisayar oyunlarından başlayarak evlatlarımızın hayatı ve dünyayı öğrenmesine etkili olan tüm araçları kendi eğitim sürecimizin bir parçası haline dönüştürmeliyiz.Evlatlarımız popüler kültürün kendisine dayattığı değil kendi kültürümüzün müziğini dinlemeli.

Vakfımız büyüdükçe, hizmetlerinin kalitesi arttıkça, faaliyet alanını genişlettikçe aynı biçimde bu saldırılar da artarak devam edecektir.

Bilesiniz ki meyvesi yenen ağaç taşlanır. Taşlayanlar ne kadar makbulse şu anda TÜRGEV'e saldıranlar da o kadar makbuldür.

Bu cins saldırıları, ithamları kesinlikle tasvip etmesek de Ne yazıkki bunlar bizim siyasi hayatımızda devamlı karşılaştığımız hadiselerdir.

Bu saldırıların, gençlere hizmetten başka bir amacı olmayan TÜRGEV'e ve benzeri kurumlara yönelmesinden gerçekten üzüntü duyuyorum.

Buradaki hizmetten rahatsız olanlar, esasen kendi belirledikleri format dışında ve kendi insiyatifleri haricinde çalışma yürütülmesini istemiyorlar.

TÜRGEV'e saldıranların asla gençlik diye, eğitim diye, hizmet diye bir derdi yoktur. Burada yapılan hizmetleri görüp de bunlara karşı çıkmak akıl, vicdan, insaf sahibi kimsenin yapabileceği bir iş değildir.

Öncelikli alandır eğitim, birinci derecede bu var. Dünyanın en eski kurumlarına, üniversitelerine konut sahipliği yapan bu topraklar geçtiğimiz 200 yılda adeta çölleşti.

Üniversiteler başta olmak üzere her kademedeki tüm öğrencilere eğitimi hangi ortamda hangi imkanlarla verdiğiniz kadar, niçin verdiğiniz de önemlidir. alenice anlatım etmek gerekirse, eğitimin gayesi ve içeriği mevzusunda alt binasında gösterdiğimiz kadar ilerleme sağlayamadık.

Bu konudaki tüm hassasiyetlerime, tüm gayretime rağmen geldiğimiz yer benim arzu ettiğim, hayal ettiğim yer değildir.

İnşallah bundan sonra daha çok çalışıp daha çok gayret göstereceğiz.

Zihinlerle beraber gönülleri de dolduran bir eğitime ihtiyacımız var."

Aile ve eğitim kurumları tarafından boş bırakılan zihinler iletişim vasıtaları vasıtası ile süratle dolduruluyor.

Onun için çizgi filmlerinden, müzikten, bilgisayar oyunlarından başlayarak evlatlarımızın yaşamı ve dünyayı öğrenmesine etkili olan tüm vasıtaları kendi eğitim sürecimizin bir parçası haline dönüştürmeliyiz. 3 yaşındaki, 5 yaşındaki evladımız televizyonda ne bulursa onu değil bizim değerlerimiz, kültürümüz çerçevesinde hazırlanmış çizgi filmleri seyretmeli. 8-10 yaşındaki evladımız, bilgisayarda ne bulursa onunla değil aynı anlayışla hazırlanmış programlarla meşgul olmalı. 11-13 yaşındaki evladımız popüler kültürün kendisine dayattığı değil, onu da cezbedecek biçimde kendi kültürümüzden üretilmiş müzikleri dinlemeli. 14-16 yaşındaki evladımız inancımızın ve tarihimizin temel yapıtları ile çoktan tanışmış olmalı.

Üniversite döneminde de evlatlarımızda işte bu sağlam temeller üstünde hem mesleki hem zihni hem de manevi olgunluk düzeyine ulaşmalı.

Bu bakımdan TÜRGEV'in kendi alanında misal olacağına inanıyorum.

Mezun kardeşlerimden de yürütülen hizmetlere katkı sağlamalarını bekliyorum.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.