Öne Çıkanlar Uyku Bozukluğu menzil yök sosa köpek

Bu haber kez okundu.

Memur-Sen'den Büyük Başarı! Ülkedeki Memurların Yarısından Fazlasını Kaydetmiş!
Memur-Sen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2015 yılı Mayıs ayı istatistiklerine göre Türkiye’deki toplam 1 milyon 679 bin 28 memurdan 836 bin 505’ini üye kaydetme başarısını gösterdiğini bildirdi..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereğince kamu görevlileri sendikaları ile konfederasyonların üye sayılarına ilişkin 2015 yılı tebliği Resmi gazete’de yayımlandı. Toplu sözleşme masasına taraf olarak oturacak sendikaların belirlenmesinde esas alınan kamu görevlileri sendikalarının üye sayıları belli oldu. Memur-Sen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2015 yılı Mayıs ayı istatistiklerine göre Türkiye’deki toplam 1 milyon 679 bin 28 memurdan 836 bin 505’ini üye kaydetme başarısı gösterdi.

7 Temmuz 2015 tarihli Resmi Gazete’de yer alan tebliğe göre Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 11 hizmet kolunun 11i’nde de yetkili olma başarısını tekrarladı. Sendikalaşma oranı ise geçen yıla göre artış göstererek yüzde 71.32 oldu. Sendikalı üye sayısı 1 milyon 679 bin 28’e ulaştı. Sendikalı kamu görevlilerinin 836 bin 505’i Memur-Sen Konfederasyonu’nu tercih ederek, memnuniyetini yeniden teyit etti. Memur-Sen, kamu görevlileri tarihinin en yüksek rakamına ulaşarak, kendi rekorlarını kırmaya devam ediyor. 2014 yılının verilerine göre Memur-Sen’in üye sayısında 73 bin 855 artış kaydedildi.

“BİRİNCİ HEDEFİMİZ 850 BİNLERİ BULAN ÜYE SAYIMIZI 1 MİLYONUN ÜZERİNE ÇIKARMAKTIR”

Memur-Sen ve bağlı sendikaların rakiplerine fark attığını, hatta bazı hizmet kollarında rakiplerini ikiye, üçe katladığını vurgulayan Memur-Sen Genel Başkanı ALİ YALÇIN, bu başarının arkasında kamu görevlilerine yeni kazanımlar üretme, millet iradesine kararlılıkla sahip çıkma, dünya mazlumlarının yardım taleplerine anında karşılılık verme, insanlık ve medeniyet değerleriyle bütünleşme ile teşkilatların bütün şartları zorlayarak yaptığı yoğun çalışmanın olduğunu belirtti. Yalçın, “Rakiplerimizle arayı açarak zirve yolculuğumuzu sürdürmede katkısı olan, emeği geçen konfederasyon yönetim kurulu üyelerine, sendikalarımızın genel merkez yöneticilerine, il başkanlıklarımıza, il, ilçe, kurum ve iş yeri temsilcilerimize, şube başkanları ve yönetimlerine, en önemlisi tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Büyük Memur-Sen ailesine, çalışma hayatına, ülkemize, milletimize ve mazlumlara hayırlı olsun” dedi.
1 milyon üyeli uluslararası toplumda etkili bir Memur-Sen Konfederasyonu hedeflediklerinin altını çizen Yalçın, “Birinci hedefimiz, 850 binleri bulan üye sayımızı 1 milyonun üzerine çıkarmaktır. İkinci hedefimiz ise, Türkiye’de edindiğimiz tecrübe ve birikimleri medeniyet coğrafyamızın sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşmak istiyoruz. Bu kapsamda Balkanlar başta olmak üzere medeniyet coğrafyamızın sivil toplum kuruluşlarıyla ittifaklar kurmak, ortak platformlar oluşturmak istiyoruz. Bu yolda ilk adımları attık, karşılıklı ziyaretleşmeler başladı. Üçüncü hedefimiz, Batı dünyasının ve demokrasilerinin kurduğu uluslararası platformlarla eşit şartlarda diyalog kurmak, insanlığın ortak beklentileri noktasında işbirliği yapmak istiyoruz. Dördüncü olarak da Türkiye’nin hem demokrasisini hem de ekonomisini büyütmek, ülkemizin büyüyen ve gelişen refahından ve özgürlüklerinden pay almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Büyük Memur-Sen ailesi olarak çalışma hayatının ve sendikal hareketin liderliğini, sivil toplum kuruluşlarının çatı kuruluşu olma hüviyetini sürdüreceklerini söyleyen Yalçın, “Sosyal ortaklarımızla birlikte Türkiye ve milletimiz için değer ve kazınım üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“TOPLU SÖZLEŞME MASASINA HAZIRIZ”

Memur-Sen’in 3. dönem toplu sözleşme hazırlıklarının tamamlandığını, Ramazan Bayramı’ndan sonra taleplerin kamuoyu ile paylaşılacağını anlatan Yalçın, şunları kaydetti:
“Konuyla ilgili başkanlarımızın, danışmanlarımızın ve akademisyenlerin içinde yer alacağı bir çalıştayla taleplerimizi olgunlaştırdık. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunmadan önce bu taleplerimizi teşkilatlarımızla paylaşarak süreci tamamlayacağız. Talepler paketimizin içeriğinde, taban aylığa zam, yüzdelik zam, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, ek gösterge oranlarının yükseltilmesi, 4/C’li, 4/B’li personel ile tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, kamu görevlileri emeklilerine aile yardımı verilmesi (eş-çocuk), ulaşım ve kreş yardımı yapılması, emeklilere banka promosyonu verilmesi, 2005 yılından sonra göreve başlayan kamu görevlilerine bir derece verilmesi, işçi statüsünde geçirilen sürelerin kazanılmış hak aylığı ve emekli keseneğine esas aylıktan sayılması, kadın kamu görevlilerinin doğum öncesi ve sonrası izin sürelerinin artırılması ve ilave mali ve sosyal hakların sağlanması geliyor. Memur-Sen olarak toplu sözleşme masasına hazırız, hükümetin de hazırlıklı gelmesini bekliyoruz.” 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.