Öne Çıkanlar Aslan ataşehir kktc 12 yaşında somali

Bu haber kez okundu.

 LİGASYON KLİPLERİ

Ligasyon klipleri bağlama için kullanılan tıbbi malzemelerdir. Bağlama veya ligasyon farklı manalarda tanımlanabilse de bağlama genel adıyla tanımlamak temel olarak yeterli olacaktır. Damar veya tüp yapılar üzerindeki bağlama, sıkıştırma kısaca klipleme için kullanılan ligasyon klipleri seçimi ve kullanımı, işlemin başarısı için oldukça önemlidir. Liga Clip ürünü kullanılmadan önce mutlaka prospektüsü dikkatlice okunmalıdır.

Ürün mutlaka bunu uygulamaya ehil kişilerce ve uygulama tecrübesi olan uzmanlarca uygulanmalıdır. Dikkat edilmesi gerekenler ve uygulama aşamalarındaki önemli uyarılar şunlardır. Ligasyon klipleri damar veya tüp dokular üzerinde yapılacak müdahaleler için kullanılmaktadır ve burada önemli nokta, sıkıştırılacak yani ligasyona tabi tutulacak dokunun boyutu ile kullanacağınız ligasyon klibinin boyutunun uygunluğudur. Uygun olmayan kliplerin kullanılması sonuç alınamayacak müdahale demektir. Bunu ışında bu ürün steril ambalajda satışa sunulmuştur. Tek kullanımlıktır yani bir hastada kullanıldıktan sonra ikinci bir hasta veya kullanım şekli mümkün değildir. Liga Clip ürünü titanyum bazlı bir üründür. Ürünün üretildiği materyal olan titanyuma karşı reaksiyon verebilecek ya da yapı itibari ile titanyumun kullanılamayacağı damar veya tüp dokularda kullanılamaz. Malzemenin titanyum yapısı tıbbi malzeme standartlarına uygun seviye ve türde olduğundan rahatlıkla medikal malzeme olarak kullanılabilir. Bağlama veya sıkılaştırma manalarına gelebilecek ligasyon operasyonlarında, daha evvel cihazlarca tanılanmış ya da tespit edilmiş dokular veya tüp yapıların sıkıştırılması veya bağlanması bu kliplerle uygulama bakımından kolay olacaktır. Kliplerin operasyonun yapılacağı doku veya tüp yapının etrafına konulması ve uygulama kollarına bastırılması ile kolaylıkla işlem sonlandırılır. Aynı ürünü tekrar kullanmayı denemeyiniz. Tekil olarak steril ambalajdan çıkan ürün tek bir hastada bir seferlik uygulama içindir. Ürünü kullanmadan evvel steril ambalajından yine steril uygulamayla çıkarmanız gerekir. Çıkardığınız ürünün uygulama yapılacak doku ile uyumlu büyüklüğünü tekrar kontrol ediniz. Uygulama yapacağınız parçasını, ki aplikatör olarak tabir edilir, klip üzerindeki yerine tam olarak zorlamadan rahat kalacak şekilde yerleştiriniz. Ürünü uygulama yapılacak noktaya getirip, aplikatöre gerekli basıyı uygulayarak klibin görevini yerine getirdiğinden emin olunuz. İşlemi yapılması esnasındaki önemli noktaların haricinde dikkat edilmesi gereken kurallar da vardır. Her şeyden evvel, ürün uygulaması uzmanınca yapılmalıdır. Uygulamanın yapıldığı ortamın imkanları, sterilizasyonu ve uygulama esnasındaki cerrahi malzemenin uygunluğu gibi temel konular mutlaka kontrol edilmelidir. Uygulamanın doğruluğu ve başarısı kullanılan ürünün aplikatör adı verilen uygulama parçasının tam olarak sıkılması ile olacağından kesinlikle buna dikkat edilmelidir. Yine işlemin başarısı klip ürünün uygulanacak damar veya tüp yapı noktasına doğru bir biçimde yerleştirilmesine bağlıdır. Bu konuda da uygulamacı azami dikkatli olmalıdır.

 Liga Clip ürünü, operasyonlar için açıldığında steril özelliğini yitireceğinden kullanılmasa bile mutlaka atılmalıdır. Yaptığınız operasyonu mutlaka kontrol ediniz. Ürünün başarısı dolayısıyla operasyonun başarısı, sıkıştırma ya da bağlamanın doğru yapılmasına bağlıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.