Get Adobe Flash player
Bodrum'da kiralık yazlık - evabodrum.com

Hazreti Muhammed’e (SAV) İngilizce Mektup

16.02.2014 20:03:33

Cemaati ‘Hz...

  • Hazreti Muhammed’e (SAV) İngilizce Mektup

Cemaati ‘Hz. Muhammet tweet’leri yüzünden de sert eleştiren hükümet, MEB kanalıyla “Hz. Muhammet’e mektup” yarışması başlattı.
SLOGAN; HEM DEĞERLERİMİZİ HEM İNGİLİZCEYİ ÖĞRETİYORUZ
‘Hem İngilizce hem de kendi değerlerimizi öğreniyoruz‘ sloganıyla Ingilizce kitaplar yayınlayan Galaksi Yayıncılık, Türkiye’de ilk defa ülke genelinde ilköğretim öğrencilerinin katılacağı ‘Küçük kalplerden Hz. Muhammed’e mektup’ (Letters to the prophet Muhammed (p.b.u.h) from little hearts adlı yarışma organize etti.
Galaksi Yayıncılık, yarışma için 24 Ocak’ta MEB’den izin istedi. Bakanlık, teklifi onayladı. Öğrencilerin Hazreti Muhammed’e (SAV) olan sevgilerini, saygılarını kendi cümleleriyle anlatmaları ve dilin inceliklerini yansıtan eserler vermeleri amaçlanan yarışmaya gönderilen mektuplar arasından seçilenler; öğrencilerin fotoğrafları, sınıfları, adı, soyadı, okulları ve şehirleri yazılarak kitap haline getirilecek.

Yarışmada toplam 2 bin 750 TL ödül verilecek.MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Koç, 7 Şubat 2014 tarihinde 81 il valiliğine yarışmanın başlatılması için bir yazı gönderdi.

Kaynak: Sözcü Gazetesi


YORUMLAR (Toplam 1 yorum)

almina günışık  (2014-02-19 15:49:56)nerede ya bu allahım


Yorum yazın !

Yorum
 
 

SON MANŞETLER

YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR Tüm yorumlar