Öne Çıkanlar Malatya Aile playstation 4 sağlıkta çalışanların nöbet sorunları satıcı

Bu haber kez okundu.

Tarımsal Üretimde Güvenilir Adres

Ülkemiz bir tarım ülkesi olmasına ve çok verimli tarım arazileri olmasına rağmen ne yazık ki yeterli verim sağlanamıyor. Bun yeterli verimin sağlanamamasında en önemli etken ise kaliteli ve verimli üretimi sağlayacak yeterli ve kaliteli ürünlerin kullanılamaması geliyor.

Bu anlamda ülkemizdeki bu eksikliği kaliteli ve çağdaş üretim anlayışı ve uzun yılların deneyimi ile Ufuk Tarım en iyi ve kaliteli şekilde karşılıyor. Sahip olduğu AR-GE çalışmaları ile tarımsal verimin arttırılması ve kalitesinin üst seviyeye çıkarılması amacıyla ürettiği ürünler sadece ülkemizde değil dünya tarım sektöründe büyük bir ilgi görüyor.

Ufuk Tarım Hakkında

Ufuk Tarım ülkemizde 1998 yılından itibaren bitki besinleri, bitki gelişim düzenleyicileri ve tarımda kullanılan yardımcı maddeler alanında çeşitli tarımsal ürünlerinin üretimi, geliştirilmesi ve pazarlaması faaliyetlerini yürütüyor. Bu doğrultuda şirket alanında hızla gelişerek şuan itibari ile ihracat sıralamasında 9. Sıraya kadar çıkıyor.

Ayrıca güven indeksi anlamında ülkemizin tarımsal sektördeki en güvenilir ve dünya çapında en tanınan markaları arasında yer alıyor. AGRONOM ve AGROMIX markaları ile sahasında öncü bir şirket olarak biliniyor. Ve birçok ülkede faaliyet gösteriyor. Şirket Gıda tarımı ve kent tarımı alanlarında sürekli olarak yeni ve verimliliği üst seviyeye çıkaracak ürünleri Türk ve dünya tarımına sunuyor.

Ufuk Tarımın Sağlıklı Bitki Projesi

Ufuk Tarımın sektördeki diğer firmalardan en önemli farkı sunduğu hizmette insan sağlığını her zaman en önde tutması olarak gösteriliyor. Bu doğrultuda kaliteli gübre, bitkilerin sağlıklı gelişimleri için üretilmiş sağlıklı ürünler ve daha verimli bir tarım için kullanılan yardımcı ürünlerde sağlıklı bitkilerin üretilmesi ve sağlıklı tarımın yapılmasını planlıyor. Bunu sağlamak adına yoğun ve alanında uzman bir AR-GE ekibi ve çalışmalarının yanı sıra teknolojiyi en etkin ve verimli bir şekilde kullanıyor.

Ufuk Tarım tarafından üretilen tüm ürünler Avrupa tarafından uygulanan EC FERTILIZER standardı başta olmak üzere ülkemizdeki ve dünya genelindeki tüm üretim standartlarına uygun üretim yapmasının yanında sağlıklı insan için sağlıklı bitki hizmet anlayışı ile ürettiği tüm ürünlerde sağlık ve doğallığı merkeze aldığı görülüyor. Sahip olduğu bu hizmet anlayışı ile sadece Türkiye sınırları içerisinde değil dünyanın tarımda öncü hale gelmiş birçok ülkesine büyük oranlarda ihracat gerçekleştiriyor. Bu alanda sunduğu hizmetler ve marka kalitesi ile Ufuk Tarım ülkemizin yüz akı olmayı başarıyor.

Ufuk Tarım Laboratuvar Hizmetleri

Ufuk Tarımı ülkemizdeki diğer firmalardan ayıran ve dünya genelinde en çok saygı duyulan firmalar arasında yer almasını sağlayan nedenler arasında AR-GE ve laboratuvar çalışmalarına gösterdiği önem ilk sırada yer alıyor. Ülkemizde birçok firmanın en temel amacı en fazla karı sağlamak iken Ufuk Tarım bu anlamda temel amacı ülke tarımının daha iyi ve sağlıklı bir şekilde kalkındırmak amacıyla sürekli daha iyisini ve sağlıklı tarım çalışmalarına yönelik ürünler üretme olarak görülüyor. Ufuk Tarım laboratuvar hizmetleri bu anlamda ülkemizin en geniş kapsamlı ve donanımlı tarımsal ürün geliştirme ne analiz etme hizmetini sunuyor.

1998 yılından beri tarım sektöründe analiz, denetim, kontrol ve danışmanlık hizmeti sunan Ufuk Tarım laboratuvarı TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu)’dan aldığı Akreditasyon Sertifikası ile birlikte uluslararası hizmet verme yetkisi aldığı görülüyor, bu laboratuvarda gerçekleştirilen analiz sonuçları Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerinde olmak üzere tüm ülkelerde geçerli sayılıyor. Bu özelliği ile ülkemizde tarımsal anlamda en kapsamlı, en güvenilir ve geçerliliği en yüksek laboratuvar olarak hizmet sunuyor.

Ufuk Tarım Laboratuvarında Sunulan Hizmetler

Ufuk Tarımı laboratuvarlarının kalitesi, teknolojisi, donanımı ile birlikte ülkemizde tarımsal anlamda birçok farklı ve güvenilir hizmeti sunuyor. Ufuk Tarım tarafından sunulan tescil ve danışmanlık hizmetleri ise;

Organik ve kimyevi gübre analiz raporları ve tescili,

Kimyevi gübre organik gübre üretici lisans belgeleri,

Kimyevi gübre organik gübre ham madde, mamul, yarı mamul ve nihai ürün kontrol analizleri,

Kimyevi gübre organik gübre ithalat, ihracat ve danışmanlığı,

Zirai ilaç, bgd analiz, kontrol ve ruhsatlandırma danışmanlığı,

Zirai ilaç ve bitki gelişim düzenleyici iştigal izin belgesi olarak ifade ediliyor.

Ufuk Tarım Hizmet Alanları

Ufuk Tarım sektörde birçok alanda son derece kaliteli, sağlıklı, verimliliği arttırıcı ürünleri hizmetleri bulunuyor. Bu anlamda Ufuk Tarım hizmet alanları arasında oldukça geniş bir yelpaze yer alıyor. Bu hizmet alanları arasında;

Organik tarım, bitkilerin türüne göre tarım ürünleri, bitkilerin büyüme dönemine göre tarımsal ürünler, bitkiye besinin uygulama yöntemine göre tarımsal ürünler, toprağın türüne göre tarımsal ve geliştirici ürünler, tarımsal ürünün üretildiği alana göre tarımsal ürün ve geliştiriciler, bitkide verimi ve üretimi arttırmaya ve yabanı hayvan kovucu gibi alanlarda üretim ve geliştirme faaliyetleri yürütülüyor.

Ufuk Tarım ürün Çeşitliliği

Ufuk Tarımın en çok dikkat çeken ve ülke tarımına en çok katkı sağladığı özellikleri arasında geniş ürün yelpazesi geliyor. Bu doğrultuda birçok farklı, kaliteli ve sağlıklı üretim sağlayacak ürün çeşitliliği bulunuyor. Bu ürün çeşitleri arasında ise;

Ağaç gübreleri, bahçe gübreleri, bitki besinleri, bitki gelişim düzenleyiciler, çelik ıslatma gübreleri, çiçek açtıran besinler, çiçek açtıran gübre çeşitleri, çiçek gübreleri, çiçek öncesi gübreleri, çiçeksiz süs bitkisi besini, dal dönemi bitki besini, gıda bitkisi gübreleri, fulvik asitli gübreler, gıda bitkisi kimyasalları, gübre çözeltileri, gül besini, gül besleyici gübreler, hasat sonu gübreleri, humik asitli gübreler, ikincil besin içerikli sıvı gübreler, jel gübreler, jel organik gübre, katı organik gübreler olarak sayılabiliyor.

Ayrıca kompoze gübreler, kompoze sıvı gübreler, yüksek besin içerikli sıvı gübreler, yaprak besleyici kimyasallar, toprak üstü çim gübresi, toprak nemlendirme kimyasalları, toprak ph düzenleyici, tarım kimyasalları, tarım gübreleri, suda çözünür besinler, suda çözünür vitaminler, suda çözünür gübreler, su ph düzenleyici, sera gübreleri, sebze gübreleri, sanayi bitkisi gübreleri, polen bitkisi gübreleri, potasyum çözeltileri, organik gübreler, nemlendiriciler, mikro besinli gübreler, meyve ağacı gübreleri, meyve bitkisi gübreleri, mera bitkisi gübreleri, kök geliştirici gübreler olarak oldukça geniş ve verimliliği sağlıklı bir şekilde arttırıcı ürün çeşitliliğine sahip olduğu görülüyor.

Ufuk Tarım ‘’ Agronom NK- Kükürt’’ İle Büyük Başarı Elde Etti

Ufuk Tarım sadece ürettiği ürünlerle ve kalite anlayışı ile değil yaptığı AR-GE çalışmaları ile de ülkemizin en önde gelen ve ilkleri başaran şirketleri arasına ilk sırada yer alıyor. Bu doğrultuda laboratuvar ve AR-GE çalışmalarına en çok pay ayıran ve bu payı sürekli arttırarak dünya genelinde oldukça ilgi gören ürünleri piyasaya sunan bir marka olarak görülüyor. Bu doğrultuda Ufuk Tarım tarafından üretilen Agronom NK-Kükürt Organomineral gübre ile bitkileri küf ve mantardan çok yüksek oranda korumayı başarıyor. Bu anlamda bitkilerde ve bitki yapraklarında herhangi bir tahribat yapmadan bitkileri her türlü küf ve mantardan çok yüksek oranda koruyor.

Ufuk Tarım gübre ve tarımsal anlamda geliştirdiği ürünler ile dünya markası olma yolunda adımlar atarken ülkemiz tarımına sunduğu uygun maliyetli, kaliteli, sağlıklı ve verimi arttırıcı ürünlerle Türk çiftçisinin en büyük ve en güvenilir yardımcısı oluyor.

Anahtar Kelimeler:
TarımGübre
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.