Öne Çıkanlar Malatya Aile bursa playstation 4 sağlıkta çalışanların nöbet sorunları

Bu haber kez okundu.

Su Deposu Temizliğinde Kalitenin Adresi

Su depoları büyük bir ihtiyacı karşılamasına rağmen, düzgün ve düzenli bir şekilde temizlenmediği takdirde, önemli sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Birçok şirket su deposu temizleme faaliyetlerini çevre ve insan sağlığına zararlı kimyasallarla yapmaktadır. Firma, su deposu temizliği konusunda verdiği kaliteli hizmetlerle sektörde lider durumdadır. Firma, Türkiye çapında tüm bölgelere profesyonel ve çevre dostu su deposu temizleme hizmetlerinin yanında, ev ve iş yerlerinde yaygın olarak kullanılan sebiller için de, ozonla sebil temizliği hizmetleri vermektedir.

Profesyonel ve kaliteli hizmetlerde sektöre öncülük de eden firma, müşteri memnuniyetini, hijyen prensiplerinden taviz vermeden sağlıyor. Hizmetlerinde güvenirlik ve güler yüzü esas alan firma, tüm hizmetlerini garantili olarak icra ediyor. Firma, tüm gelişmiş ülkelerde kullanılan en modern ekipmanları, ülkemizde de uygulayarak, en gelişmiş teknoloji ile temizleme ve dezenfektan faaliyetlerine devam ediyor.

Firmanın Sahip Olduğu Belgeler

Firma, tüm hizmetlerini sağlık bakanlığının yönetmeliklerine uygun olarak yapmaktadır. Firma sahip olduğu belgeler ile de sektörde rakipsiz durumdadır. Firmanın faaliyetlerini yürütmek için sahip olduğu belgeler şunlardır:

1. Faaliyet, hijyen ve mesleki yeterlilik belgeleri

2. Personelin kapalı alan ve yüksekte çalışabilir raporu

3. İSG ve personelin portör muayene belgeleri

4. Kullanılan dezenfektanların MSDS belgeleri

5. İSO 9001 ve İSO 2008 belgeleri

6. Marka tescil belgesi

7. Referanslar

En Modern Yöntemlerle Su Deposu Temizliği

Genellikle apartman ve iş yerlerinin bodrum veya zemin katlarında bulunan su depoları, su kesintilerinde içme ve kullanma suyunu karşıladığından temizliği çok önemlidir. Su depoları sadece ihtiyaç durumunda kullanıldığından, içindeki sular uzun süre kullanılmadan dururlar. Bu nedenle de suyun içinde bulunan kum ve çamur gibi maddeler dibe çöker, sistemi hem tıkar hem de su deposunun kirlenmesine yol açar.

Ayrıca çatlak ve aralıklardan giren böcek ve farelerin su depolarında ölerek suyu kirletmesi de çok önemli sağlık sorunlarını oluşturur. Yapılan araştırmalarda; tifo, ishal, hepatit (A ve E), sıtma ve çocuk felci gibi birçok hastalığın, kirlenmiş su depolarından kaynaklandığı sonucuna ulaşılmıştır. Firmanın uygulamış olduğu su deposu temizlik hizmetleri, bu sorunlara tamamen çözüm olmaktadır. Firma su depolarını şu şekilde temizlemektedir:

1. Öncelikle su deposunun içindeki tüm su tahliye ediliyor ve su deposunun iç kısmı aydınlatılıyor.

2. Hijyen kurallarına uygun ve tek kullanımlık kıyafetler ile su deposuna uygun sayıda personel sokuluyor.

3. Temizlik personeli, insan sağlığına zararı olmayan ve tüm kirleri sökebilen dezenfektanları, kompresör yardımı ile basınçlı bir şekilde tüm depo içine uygular.

4. Çözülen kirler su deposunun dibine çöker ve özel pompalar kullanılarak dışarı atılır.

5. Kirler dışarı atıldıktan sonra tüm su deposu dezenfekte edilir. Bir süre beklendikten sonra ise, basınçlı su ile depo tamamen yıkanarak temizlenir. Dipte kalan sular da dışarı tahliye edilip, son kez bir durulama yıkaması yapılır. Kalan sular tahliye edilerek temizlik işlemi sonuçlandırılır.

6. Su deposunun sistem ve parçaları da kontrol edilip, müşteri onayı ile tamir ve değişimleri gerçekleştirilir. Daha sonra ise altı ay geçerli olan servis hizmet formu imzalı olarak müşteriye teslim edilir.

Firma, plastik, sac, galvaniz ve beton gibi tüm su depolarının temizliklerini yapacak kapasiteye sahiptir.

Su Sebillerinin Ozonla Temizlenmesi

Su sebilleri sıcak ve su tüketimlerinde önemli yer tutmaktadır. Özellikle sanayi tipi su sebilleri, çok fazla kişi tarafından kullanılmakta ve sağlık açısından çok daha büyük kitleleri etkilemektedir. Renk, tat ve koku değişiklikleri, su sebillerinin kirlendiğini ve bakteri oluşturduğunu göstermektedir. Su depolarında olduğu gibi su sebilleri de kirlendiğinde birçok hastalığa neden olmaktadır. Firma sağlık yönetmeliğine uygun olarak, su sebillerini sadece su ve ozon ile temizlemekte, başka hiçbir dezenfektan malzeme kullanmamaktadır. Firmanın su sebili temizlik işlemleri şu şekilde gerçekleşiyor:

1. Öncelikle su sebilinin içindeki sular tamamen boşaltılıyor.

2. Sebilin hazne kapağı çıkarılıp temizleniyor, sıcak ve soğuk su musluklarının içine 10 dakika boyunca ozon basılıyor. Daha sonra hazneye alınan su bu ozonla kaynatılıyor.

3. Kaynatılmış su borularda dolaştırılıp, musluklardan tahliye ediliyor. Tahliye işleminden hemen sonra ise parçalar ve sistem kontrol edilip, kullanıma hazır hale getiriliyor.

Sağlık Açısından En Önemli Konu, Su Analizi

İçme ve kullanma sularının analizi sağlık açısından en önemli konuların başında yer alıyor. Firma, tüm gerekli belgelere ve ekipmanlara sahip olarak, kullanma, içme ve kuyu suyu gibi tüm su kaynaklarının kontrolünü, % 100 hassaslık ve doğrulukla yapıyor. Firma, usulüne ve sağlık bakanlığı yönetmeliğine uygun olarak aldığı suları, bakanlığın yetki verdiği laboratuvarlarda analizlerini yaptırıyor. Analiz sonuçlarına uygun olarak ise, müşterilerine depo ve tesisatların temizlenmesi için öneri ve seçeneklerde bulunuyor.

Su Depoları Mutlaka İzolasyonlu Olmalı

Su depolarının suyun içerikleri haricinde kirlenme sebeplerinin başında, izolasyon yetersizlikleri gelmektedir. Bu eksikliklerden dolayı, su depolarının içerisine böcek, sürüngenler (fare ve yılan gibi) ve kirletici malzemeler (toprak, kirli su vb) girmektedir. Bunlar suyun uzun süre tahliye edilmemesinden dolayı da, tüm depoyu kirletmekte ve mikrop yuvası haline getirmektedir. Firma her çeşit su deposunun izolasyonunu, % 100 sızdırmazlık garantisi ve hijyen koşullarına uygun malzemeler ile çok kısa sürelerde gerçekleştiriyor.

Sadece Su Deposu Değil, Mutlaka Su Tesisatı Da Temizlenmeli

Su depolarının temizlenmesi tek başına hijyen sağlamak için yeterli olmamaktadır. Kirli depodan gelen sular, mutlaka su tesisatlarından geçerken boruları da kirletmekte ve bakteriler bu borulara yerleşmektedir. Bu nedenle de su deposu ile mutlaka bu boruların da temizlenmesi gerekiyor. Firma, su depolarını temizledikten sonra, hazırlamış olduğu dezenfektan malzemeyi su borularına pompalayıp, tüm tesisatı temizliyor. Daha sonra binadaki tüm çeşmeler ve rezervuarlar açılarak, kir ve pasların tahliye edilmesi ve temiz suyun akması sağlanıyor. Firma aynı zamanda, tesisatın da kontrolünü sağlamış bulunuyor.

Havuzlar Da Temizlenmezse Mikrop Saçarlar

Su depolarından sonra en fazla hastalık barındıran ve bulaştıran yerler havuzlardır. Çok fazla kişinin kullandığı havuzlar, düzenli olarak temizlenmezlerse, mikrop ve bakteriler için en uygun ortamı sağlarlar. Firma konunun hassasiyetinin bilincinde olarak, havuz temizliğini şu şekilde yapıyor:

1. Havuzun suyu tahliye vanaları ve pompalar ile tamamen boşaltılıyor.

2. Havuzun dibinde birikmiş olan, kum, yaprak ve çamur gibi malzemelerin tümü, hijyenik kıyafetli firma personeli tarafından temizlenerek dışarı çıkartılıyor.

3. Daha sonra, havuz yüzeyine zarar vermeyen özel fırçalar yardımı ile dezenfektan malzemesi tüm yüzeylere fırçalanarak sürülüyor. Fırçalama işleminden sonra, kirlerin çözülmesi için gerekli bir süre bekleniyor.

4. Kirler çözüldükten sonra, basınçlı su ile havuz tamamen yıkanıyor ve çıkan pis su tahliye ediliyor.

5. En son olarak, durulama suyu ile havuz yıkanıp temizlik işlemi bitiriliyor.

Firma havuz temizliği yaparken mutlaka denge tanklarının da temizliğini yapıyor.

Diğer Hususlar

Firma müşterileri için 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet veriyor. Firma, randevu alınması halinde verilen adreslere en kısa sürede giderek, ücretsiz keşif yapıyor ve yapılacak işlerle ilgili bilgilendirme yapıyor. Firmanın hizmetleri arasında ortam dezenfeksiyonu ve soğutma kulesi temizliği de bulunuyor. Firma sektörün en kaliteli ve modern hizmetlerini, piyasa koşullarındaki en uygun fiyatlarla gerçekleştiriyor. Firmanın sitesinde bu konularla ilgili, kullanıcıları bilgilendirme maksatlı önemli konuların açıklamaları da bulunuyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.